Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Informacja

Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą... (ks. Jan Twardowski)

Z przykrością zawiadamiamy, że w poniedziałek 10 kwietnia 2017 zmarł

Pan Jerzy Urbaniak

Przez wiele lat był nauczycielem w Zespole Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach, dzielił się z nami bogatą wiedzą i doświadczeniem zawodowym. Był wychowawcą wielu pokoleń, człowiekiem pełnym zapału, który zawsze miał czas dla drugiej osoby, jako osoba niezwykle otwarta wzbogacał swoją osobowością nasze szkolne grono. Trudno oswoić się z myślą, że już nigdy Pan Jerzy Urbaniak nie zaszczyci nas swoją obecnością, pozostanie w naszej pamięci ciepły i trwały ślad w naszych sercach.

Dyrektor Szkoły, nauczyciele, pracownicy administracji, obsługi i uczniowie
Zebranie z rodzicami

28 marca 2017 (wtorek) o godz. 16.00 odbędzie się zebranie wychowawców w salach lekcyjnych z rodzicami uczniów klas IV. Dla rodziców pozostałych plas w godzinach 16.00 - 18.00 konsultacje z nauczycielami.
Prezentacja wyrobów firmy Blum

W dniu 19 października 2016 w naszej szkole odbyła się prezentacja wyrobów austriackiej firmy Blum, która jest światowej klasy producentem wyposażenia mebli.

Prezentację poprowadzili przedstawiciele firmy Pan Robert Surma i Pan Zbigniew Górka.

Zadaniem tej prezentacji, połączonej ze szkoleniem było zapoznanie uczniów z nowoczesnymi rozwiązaniami, jakie stosuje firma w produkcji akcesoriów i okuć meblowych, oraz możliwościami ich zastosowania.
Szkolenie

17 października mieliśmy przyjemność, kolejny raz, gościć eksperta firmy partnerskiej Atlas S.P. Z.o.o.

Tematem szkolenia były systemy tarasowe .

To zaszczyt uczyć się od najlepszych.
Wizyta w Muzeum Śląskim

We wtorek 27 września klasa III T - z paniami Ewą Czudaj i Ewą Grucą - wybrała się do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Warto wiedzieć, że siedziba tego muzeum ciekawie wpisuje się w poprzemysłowy krajobraz regionu, powstała bowiem na terenie byłej kopalni "Katowice". Najważniejszym celem wycieczki było zwiedzenie wystwy "Światło historii", która przybliżyła wszystkim losy Górnego Śląska na przestrzeni dziejów. Oprócz tego można było obejrzeć wystawy stałe, na przykład galerię malarstwa, wjechać windą szybu wyciągowego dawnej kopalni na górną platformę, skąd roztacza się piękny widok na miasto, a także podziwiać zrewitalizowane budynki dawnej kopalni. Spacer przez tereny tzw. Strefy Kultury, Uniwersytetu Śląskiego i nowego rynku zakończył udaną wyprawę do stolicy Górnego Śląska.
Nasi absolwenci

22 września w Budowlance mieliśmy zaszczyt gościć naszych Absolwentów Kamila Urbańczyka, Katarzynę Nowak, Kamila Piotrowiaka, Joannę Dziewior, Adama Sprota oraz Wojciecha Kaletę.

Nasi goście opowiedzieli nam, jak potoczyła się ich droga zawodowa po opuszczeniu murów Budowlanki, co wpłynęło na dokonywane przez nich wybory, czym kierowali się, aby osiągnąć sukces. A musimy przyznać, że Ci młodzi ludzie doskonale realizują się na polu architektury, budownictwa, grafiki, projektowania czy nawet psychologii!

Spotkanie miało pokazać naszym obecnym uczniom, że przed nimi jest wiele dróg i możliwości zawodowych.

Jeszcze raz bardzo serdecznie chcemy podziękować naszym gościom, że znaleźli czas, aby spotkać się ze swoimi młodszymi kolegami i byłymi nauczycielami.
KONKURS FOTOGRAFICZNY "Śląsk. Przyroda. Życie"

Od dziś można głosować na zdjęcia nadesłane przez uczniów naszej szkoły w ramach konkursu "Śląsk. Przyroda. Życie". Głosujcie i like'ujcie zdjęcia waszych faworytów! Wygrywa zdjęcie z największą ilością głosów. Głosować można od dziś przez 7 dni.

REGULAMIN
1. Uczestnikiem konkursu może być każda osoba będąca uczniem Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach.
2. Uczniowie mogą przesłać maksymalnie 3 fotografie.
3. Zdjęcia muszą być zrobione na terenie województwa śląskiego i przedstawiać przyrodę (roślinę, zwierzę lub krajobraz).
4. Termin nadsyłania zdjęć od 01.10.2016r. do 30.10.2016r.
5. Przesłanie zdjęcia równoznaczne jest z akceptacją regulaminu i zgodą na opublikowane swojego imienia, nazwiska oraz klasy.
6. Zdjęcia zostaną opublikowane na początku listopada na profilu Facebook'owm Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich górach. O terminie publikacji zdjęć uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową.
7. Głosowanie na zdjęcia odbywać się będzie za pomocą funkcji "Lubię to!" pod wybranym zdjęciem.
8. Głosować może każda osoba będąca użytkownikiem portalu Facebook.
9. Głosy będzie można oddawać przez 7 dni od dnia publikacji zdjęć.
10. Zwycięzcą konkursu zostaje uczestnik, którego zdjęcie otrzyma największą ilość polubień.
11. Organizatorem konkursu jest Aleksandra Dobrowolska.
Szkolenie firmy Atlas

7 listopada 2016 roku odbyło się kolejne szkolenie przeprowadzone przez przedstawiciela firmy Atlas S.P. Z.o.o.

Tematem szkolenia były "Łazienki".


Uczniowie poznali techniki prawidłowego wykonania izolacji i płytek ceramicznych w łazienkach oraz nowoczesne fugi epoksydowe.


Po raz kolejny było profesjonalnie i ciekawie  
Zdjęcia klasowe

Przyszła pora na zaprezentowanie naszych drogich uczniów!
Zapraszamy do galerii klas oraz trójek klasowych w roku szkolnym 2016/2017.
Ewakuacja próbna

30 września w naszej szkole została przeprowadzona próbna ewakuacja. Uczestniczyły w niej jednostka Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostka pomocy medycznej. Po udanej ewakuacji do pokazu przystąpił Zespół Ratownictwa Chemicznego 5 pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach. Całą dzisiejszą akcję zakończył pokaz pierwszej pomocy. Zorganizowane przedsięwzięcie wywarło duże wrażenie na młodzieży. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Za piękne zdjęcia dziękujemy naszemu uczniowi Tomaszowi Michali, który udokumentował to wydarzenie.
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!