Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Egzamin zawodowy

Egzamin zawodowy:

ctap pisemny - 23.06.2014 o godzinie 12.00

etap praktyczny - 24.06.2014 o godzinie 9.00

Informacja

UWAGA!
UCZESTNICY PROJEKTU „MAM ZAWÓD MAM PRACĘ” Z OBYDWU NABORÓW


W czerwcu i lipcu będą przeprowadzane ankiety ewaluacyjne dotyczące projektu. Ankiety lub link do nich będą przesyłane drogą mailową. Proszę o poważne potraktowanie i wypełnienie ankiet, ponieważ jesteście do tego zobowiązani umową.

Wyniki turnieju

W dniu 02.06.2014 odbył się turniej w piłce nożnej z okazji Dnia Dziecka o Puchar Dyrektora Szkoły.

Zawody rozegrano na obiektach MDK „ Jordan” w Tarnowskich Górach. W zawodach wzięło udział 7 klas. Klasyfikacja końcowa zawodów:

I miejsce – III b TB
II miejsce – II ZSZ
III miejsce – II b TB
IV miejsce – II a TA
pozostałe klasy nie sklasyfikowane III a TA I b TB I ZSZ.

Skład zwycięskiej drużyny: Stanisław Michlowicz, Wojciech Piech, Arkadiusz Piech, Kamil Sklorz, Kamil Sołtysik, Kamil Sylwa, Aron Blazytko, Karol Stasik, Daniel Myrcik, Rafał Zorzycki.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
NOWA PRACOWNIA GEODEZYJNO-PROJEKTOWA

Dzięki funduszom Unii Europejskiej baza dydaktyczna szkoły powiększyła się o wyposażenie nowej pracowni, w której będą się odbywać zajęcia z projektowania i geodezji.

Na 10-ciu stanowiskach komputerowych zainstalowano najnowsze oprogramowanie typu AutoCad i Garden Composer dla techników budownictwa i techników architektury krajobrazu. Salę wyposażono w tablicę i rzutnik multimedialny, kamerę, wizualizery, itp.

Część geodezyjna pracowni to m.in. mapy i podkłady geodezyjne oraz podstawowy sprzęt do pomiarów terenowych, jak dalmierz, ruletki, węgielnice itp.

Zapraszamy do galerii

Arboretum

W dniu 28 maja uczniowie klasy Ia, IIa i IIIa Architektury Krajobrazu wyjechali na wycieczkę przedmiotową do Arboretum w Wojsławicach pod Wrocławiem. Arboretum założone jest na historycznym ogrodzie z 1811 roku. Niektóre drzewa mają ponad 200 lat. Oglądaliśmy ciekawe okazy drzew, które w Polsce rzadko występują, bo ich rodzimy klimat jest dużo cieplejszy. Do nich należy z pewnością, sekwoja, metasekwoja, cyprysik błotny, mamutowiec olbrzymi i inne. Arboretum słynie również z narodowej kolekcji różaneczników i liliowców. Mieliśmy okazję je oglądać w pełniej krasie i środkowym okresie kwitnienia. Z wycieczki przywieźliśmy ciekawe notatki i całą galerię przepięknych zdjęć. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Ząbkowic na ciepły posiłek i przy okazji zobaczyliśmy uroczy rynek z neogotyckim ratuszem i krzywą wieżą zegarową, w okolicy murów obronnych.

Zdjęcia znajdziesz w galerii.

DZIEŃ DZIECKA 2014

Z OKAZJI DNIA DZIECKA ODBĘDZIĘ SIĘ TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ JUNIORÓW

TERMIN : 02.06.2014 (PONIEDZIAŁĘK)
MIEJSCE: „ORLIK” PRZY KOLEJÓWCE LUB JORDANIE
TERMIN ZGŁASZANIA DRUŻYN: 30.05.2014
LICZBA ZAWODNIKÓW: 6 ( RAZEM Z BRAMKARZEM) MAX 10
PRZEPISY : „ ORLIKOWE”
WIĘCEJ INFORMACJI U NAUCZYCIELI W-F


REGULAMIN ZAWODÓW


MIEJSCE: BOISKO SZTUCZNE PRZY „JORDANIE”
WYJŚCIE WSZYSTKICH GRAJĄCYCH 8.45 SPOD SZKOŁY
LICZBA GRAJĄCYCH: 6 NA BOISKU + MAX 4 NA ZMIANĘ ( ZMIANY HOKEJOWE )
PRZEPISY ORLIKOWE: ( AUTY Z NOGI itd. )
WŁASNE STROJE, BUTY: HALOWE, TURFY LUB LANKI
MECZE: 2X 10 MIN
WSZYSTKIE ZESPOŁY DO KOŃCA ZAWODÓW ZOSTAJĄ NA OBIEKTACH „JORDANA”
PLANOWANIE ZAKOŃCZENIE : 13.00 – PO ZAKOŃCZENIU WSZYSCY WRACAJĄ DO SZKOŁY
RESZTA INFORMACJI U NAUCZYCIELI W-F
UCZNIOWIE BUDOWLANKI PODNOSZĄ KWALIFIKACJE

W kwietniu i maju br. Uczestnicy pierwszej edycji projektu „Mam zawód mam pracę” zdawali egzaminy po zakończeniu kursów prawa jazdy kat. B, obsługi wózka widłowego, koparko – ładowarki i spawania. Tym samym poszerzyli swoje kwalifikacje zawodowe uzyskując stosowne certyfikaty.

W połowie maja rozpoczynają się kursy dla uczestników drugiej edycji projektu (prawo jazdy, koparko – ładowarka i spawanie) oraz kursy komputerowe dla wszystkich uczniów biorących udział  w projekcie. Rozpoczęcie kursu obsługi wózka widłowego planowane jest na wrzesień.

W poszukiwaniu czasu

23 maja klasa III b technikum wybrała się do Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim na wystawę pt. "W poszukiwaniu czasu" Franciszka Wieganda.  Pan Franciszek  Wiegand opowiedział o swojej pracy i konstruowaniu zegarów oraz ma opinię jednego z najlepszych zegarmistrzów w kraju, i jest prawdopodobnie jedynym człowiekiem w Polsce, który zegary konstruuje całkowicie od podstaw. Na wystawie  można było zobaczyć zegary takie jak wiedeńczyki, astronomiczne, w tym dwa chronometry Rieflera, męskie zegarki na rękę z tarczą wzorowaną na zegarach astronomicznych, a także model zegara wieżowego.  Uczniowie obejrzeli zbiór narzędzi i przyrządów z warsztatu zegarmistrza, w tym wiele jego własnej konstrukcji. Po obejrzeniu wystawy uczniowie mieli okazję zwiedzić ówczesny pałac Henckel von Donnersmarck.

Zdjęcia -> kliknij tu.

Zebranie z rodzicami

W dniu 27.05.2014 (wtorek) o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami dla klas I i II ZSZ  oraz I, II i III Technikum.  

II Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W dniu 9 maja 2014r. odbył się w TCK konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Rozgrywany był w trzech kategoriach tj. dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorem tego konkursu był Urząd Miasta w Tarnowskich Górach. Szkoły ponadgimnazjalne powiatu tarnogórskiego reprezentowane były przez uczniów z czterech szkół. W konkursie uczestniczyli następujący uczniowie Zespołu Szkół Budowlano Architektonicznych:

Paulina Brzozowska klasa II b Technikum;

Jakub Ciupka klasa I b Technikum;
Dominik Kwarta klasa I a Technikum.

Do finału konkursu awansowała Paulina Brzozowska, która ostatecznie zajęła V miejsce.

Zdjęcia -> kliknij tu.

« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!