Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Informacja dla maturzystów


Wyniki egzaminów maturalnych


będą przekazane przez okręgowe komisje egzaminacyjne

do szkół – 27 czerwca 2014r.


Od tego dnia w sekretariacie szkoły


po godz. 12.00 można odbierać

świadectwa
z egzaminu maturalnego.

MATURA 2014

5 maja, jak w całym kraju -  tak i w naszej szkole, zaczęły się egzaminy maturalne, które potrwają prawie cały miesiąc. 56 absolwentom technikum budowlanego i technikum architektury krajobrazu życzymy powodzenia !

Zdjęcia -> kliknij tu
Wiwat Maj…

Podczas uroczystego apelu, który odbył się w środę 30 kwietnia, uczennice klasy Ia Technikum w pięknych słowach przypomniały nam o znaczeniu świąt, które obchodzimy na początku maja. Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja mają  specjalne miejsce w naszym kalendarzu, w tym roku dodatkowo pamiętamy jeszcze o 10 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej

Link do zdjęć -> kliknij tu
Wytańczyła sukces

10 kwietnia uczennica IIa Technikum, Dominika Borowska zdobyła II miejsce za występ solowy w VIII Prezentacjach Amatorskiej Twórczości Tanecznej PATT 2014. W konkursie, który odbył się w ZSTE w Radzionkowie, brało udział 9 zespołów, 12 duetów oraz 20 solistów. Dominika specjalizuje się w hip-hopie i tym właśnie stylem tańca zdobyła uznanie sędziów.

Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Link do zdjęć -> kliknij tu
Kampania "Drugie życie" w Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach

W ramach Kampanii "Drugie życie" 29 kwietnia naszą szkołę odwiedził transplantolog i nefrolog, dr Wojciech Marcinkowski - główny ekspert medyczny kampanii społecznej "Drugie życie" na Śląsku.

Pan dr Marcinkowski mówił uczniom, na czym polega transplantacja. Uświadomił, że wokół transplantacji organów narosła w Polsce ogromna liczba mitów, przekłamań i stereotypów, które powodują, że z tej nowoczesnej metody leczenia korzysta dziś mniej osób niż powinno. Sposobem na zmianę tego stanu jest informacja i edukacja społeczeństwa. Zorganizowane dla młodzieży spotkanie to była doskonała okazja, aby dowiedzieć się czegoś o samej transplantologii, poznać statystyki i aspekty prawne związane z przeszczepianiem narządów.

Agnieszka Gała i Justyna Sokołowska-szkolni koordynatorzy "Drugie życie" życie - chętnym uczniom oraz nauczycielom rozdały oświadczenia woli, czyli druki, które stanowią deklarację świadomej zgody osoby, by po jej śmierci pobrać organy do przeszczepu. Uczniowie biorący udział w kampanii zachęcali do noszenia oświadczenia woli przy sobie. Warto wiedzieć, że choć taki druk stanowi informację dla najbliższych, nie jest wiążącym dokumentem. Wyraża jedynie zdanie danej osoby na temat oddawania narządów do przeszczepu

Zdjęcia znajdziesz na naszym profilu Facebook -> kliknij tu
BUDUJ Z PASJĄ

W dniu 24.04.2014r został przeprowadzony Finał Krajowego Konkursu ,,BUDUJ Z PASJĄ''. Organizatorem była Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej ,,Budowlani'' w Warszawie, a sponsorem generalnym firma MAPEI POLSKA sp. z o.o. w Gliwicach i tam tez został przeprowadzony finał. W konkursie wzięło udział 13 najlepszych zespołów z całego kraju, które zostały wyłonione po eliminacjach okręgowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl.III b ZSZ DAWID KRUCZEK I KAMIL OPIEŁKA. Konkurs obejmował dwie części: teoretyczną, na która składał się test oraz część praktyczną polegającą na ułożeniu płytek ceramicznych na przygotowanym panelu oraz spoinowaniu. NASI UCZNIOWIE wśród najlepszych z najlepszych zajęli 10 MIEJSCE W POLSCE. Podczas uroczystego zakończenia finału uczniowie otrzymali puchar, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Opiekunem zespołu był JERZY URBANIAK.

Zdjęcia -> kliknij tu. 

ZAKOŃCZENIE EDUKACJI UCZNIÓW KL. IV

W piątek - 25 kwietnia - odbyła się w naszej szkole piękna i wzruszająca uroczystość - zakończenie edukacji uczniów klas czwartych.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego spotkanie oficjalnie rozpoczął Pan dyrektor - mgr inż. Józef Caus. "Drodzy absolwenci! Tak niedawno przekraczaliście po raz pierwszy mury tej szkoły, a już pożegnania nadszedł czas" - rozpoczął dyrektor, a niejednemu zakręciła się w oku łza. W dalszej części najbardziej zasłużonym uczniom wręczono świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody książkowe oraz dyplomy. Najlepsze średnie wyniki z przedmiotów uzyskali dwaj absolwenci: Paweł Danielczyk oraz Marcin Podzimowski, to oni otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Wielu uczniów nagrodzonych zostało między innymi za pracę społeczną, osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, działalność w Kole Artystycznym, pracę w Spółdzielni Uczniowskiej FUGA, za wzorowe zachowanie, frekwencję.

Agnieszka Koźlik, w imieniu wszystkich absolwentów, wzruszająco podziękowała za 4 lata "przygody z Budowlanką". Piękne kwiaty wręczone dyrekcji, kierownictwu, wychowawczyniom, nauczycielom były dowodem uznania za przekazaną wiedzę, troskę, trud włożony w wychowanie.

Druga część uroczystości, po wyprowadzeniu sztandaru szkoły, przebiegała w nieco luźniejszej atmosferze.

Ciepłe słowa skierowali do maturzystów ich młodsi koledzy z klas III, którzy przygotowali zabawny program artystyczny, a także obdarowali każdego bardzo praktycznym upominkiem: dziewczyny - architektki krajobrazu otrzymały rękawiczki ogrodowe w wiosennych kolorach i ołówki kreślarskie,  a budowlańcy ołówki oraz miarki. Widać było po uśmiechach, że prezenty bardzo się podobały.

Wyjątkowo pożegnali szkołę znani i lubiani: Agnieszka Smaruń i Bartłomiej Machura. "... gdybym jeszcze raz miała podjąć decyzję, na pewno wybrałabym Budowlankę, to super szkoła, to tu poznałam wspaniałych ludzi i zawarłam przyjaźnie na całe życie..." - powiedziała Agnieszka, a potem pięknie zaśpiewała, a Bartek akompaniował na gitarze. Szkoda, że po raz ostatni.

Na koniec Pan Dyrektor w imieniu swoim i wszystkich nauczycieli złożył 53 absolwentom pomyślnego zdania egzaminów, optymizmu, wiary we własne siły, wspaniałej przyszłości...


Jeszcze w maju będziemy Was spotykać na szkolnym korytarzu, ale już mówimy

Powodzenia Kochani!!!      Nie zapominajcie Nas!!!        Odwiedzajcie Budowlankę!!!


Zapraszamy do galerii zdjęć

Przygotowanie do kanonizacji Jana Pawła II

1 oraz 16 kwietnia 2014 reprezentacja młodzieży z naszej szkoły brała udział w spotkaniach przypominających postać świętego Jana Pawła II. Odbywały się one w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. W czasie tych spotkań młodzież miała okazję poznać w jaki sposób papież nawiązywał relację z młodymi ludźmi oraz treść jego przesłania do młodych. Całość uświetniona była występem artystycznym wykorzystującym papieską twórczość.

Zdjęcia -> kliknij tu.
Nowy plan lekcji

Od 28 kwietnia obowiązuje zmieniony plan lekcji.   
SIATKARZE NA PODIUM!!!

14 kwietnia odbył się turniej finałowy Powiatowej Uczniowskiej Ligi Siatkówki Juniorów. W naszej szkole spotkały się cztery najlepsze zespoły tegorocznej edycji:  Staszic, Sempołowska, Kolejówka i Budowlanka. W meczach półfinałowych nasza drużyna nie sprostała Kolejówce, a w pojedynku dwóch LO Staszic pokonał Sempołowską 2-0. Pozostała nam zatem walka o 3. miejsce - po meczu pełnym emocji nasi siatkarze okazali się lepsi od kolegów z Sempołowskiej. Finał wygrała natomiast drużyna ze Staszica, zdobywając tytuł mistrza Ligi.

Wyniki:
ZSBA – ZSTU  0-2
II LO Staszic – I LO Sempołowska 2-0

o 3. miejsce:
ZSBA– I LO 2-0
Finał:
II LO – ZSTU 2-0

Drużyna grała w składzie:
Misiek Mateusz IV AT
Mrozek Mateusz III A
Michalik Olaf I AT
Myrcik Daniel III BT
Czajka Wojciech III AT
Ciupka Jakub I BT
Kosala Sebastian I BT
Pogoda Mateusz II AT
Gmyrek Krystian II BT
Szot Daniel II BT
Pradelok Łukasz II ZSZ

We wcześniejszych meczach Ligi szkołę reprezentowali również: Chrzanowski Dawid, Michlowicz Stanisław, Lubos Mateusz, Fara Bartłomiej.

Opiekunem drużyny był Grzegorz Nowak.

Zdjęcia -> kliknij tu
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!