Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Sukces na OLIMPIADZIE

Marcin Podzimowski, uczeń kl. IVa T zdobył tytuł Finalisty XXVII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, która odbywała się w dniach 10- 12 kwietnia b.r. w Lublinie. Wzięło w niej udział 81 uczniów z 44 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. To dzięki Marcinowi, który zajął ostatecznie wysokie 26 miejsce nasza szkoła miała zaszczyt brać udział w tak prestiżowym konkursie.

Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii
Życzenia ŚwiąteczneNau
czycielom, Pracownikom, Uczniom i ich Rodzicom
oraz wszystkim sympatykom naszej szkoły
z okazji  Świąt Wielkanocnych,
odpoczynku i  radosnego wiosennego nastroju
życzy Dyrekcja ZSBA

Bardzo ważne BHP

Paulina Brzozowska i Karolina Królewska z IIa T oraz Dawid Kruczek i Dawid Szerszunowicz z III ZSZ 9 kwietnia 2014 r. w Auli Bytomskiego Ośrodka Edukacji reprezentowali szkołę na Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy organizowanym dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodach budowlanych.

Zapraszamy do galerii zdjęć."Pokaż nam język"

31 marca  odbyła się XIV edycja konkursu „Pokaż nam język”. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogli sprawdzić  swoją wiedzę z języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Konkurs odbył się w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie. Etap szkolny  konkursu językowego  odbył się w formie internetowego testu przeprowadzonego na platfformie www.pokaznamjezyk.pl. Spośród uczniów najlepiej test napisała Karolina Królewska i Izabela Skrzypczyk. Uczennice zakwalifikowały  się do drugiego etapu konkursu, który odbył się  w WSB w  Chorzowie. Uczennice zmierzyły się z testem, w którym pojawiły się pytania z zakresu leksykalo-gramatycznego i  z kulturoznastwa. Gościem specjalnym spotkania w WSB był Kevin Aiston, który opowiadał o Polsce widzianej oczami obcokrajowca.

Zdjęcia -> kliknij tu
DRUGIE ŻYCIE

W ramach tej kampanii “Drugie życie” 9 kwietnia uczniowie klasy III a technikum oraz Agnieszka Gała i Justyna Sokołowska zorganizowali na tarnogórskim rynku happening. Młodzież rozdawała przechodniom oświadczenia woli oraz ulotki informujące na temat transplantacji.

Nasza  szkoła jako jedna z 40 w województwie śląskim przystąpiła do kampanii “Drugie życie”, której celem  jest promowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych  wiedzy o transplantacji,  informowanie o korzyściach, które niesie za sobą ta terapia oraz edukacja w zakresie zagadnień medycznych, prawnych i etycznych związanych z przeszczepianiem narządów.

Zdjęcia -> kliknij tu
DNI OTWARTE

W dniach 27-28.03.2014 w naszej szkole odbyły się DNI OTWARTE. Odwiedziło nas ponad 150 gimnazjalistów!
Mamy nadzieje, że spodobała im się nasza szkoła i we wrześniu spotkamy się ponownie!

Zdjęcia -> kliknij tu
Śląsko godka, to piykno godka

9 kwietnia b.r. odbyła się II edycja międzyszkolnego konkursu gwary śląskiej "Śląsko godka, to piykno godka". Uroczystość przygotowana przez panią Anetę Szymaniec i panią Elżbietę Pańtę została zorganizowana w  ramach obchodzonego co roku w naszej szkole Dnia Ziemi Śląskiej. Najważniejszą częścią uroczystości był konkurs, podczas którego młodzież gimnazjalna zaprezentowała możliwości wokalne, recytacje w gwarze śląskiej prozą lub wierszem. Wszyscy goście i uczniowie mogli tego dnia podziwiać również wystawę związaną z projektem "Żywa historia Tarnowskich Gór". W ramach tego projektu powstała ekspozycja dotycząca detali architektonicznych miasta, którą zainicjowała pani Anna Sopuch - nauczyciel matematyki w naszej szkole. Wystawę można było podziwiać wcześniej podczas otwarcia Centrum Kultury w Nakle Śląskim.

Jury w składzie: mgr Ewa Czudaj - vice dyrektor szkoły, nauczyciel  języka polskiego, mgr Ryszard Bochynek - nauczyciel historii oraz Magdalena Strzykała - uczennica klasy III a Technikum wyłoniło najlepszych uczestników konkursu regionalnego:
I miejsce – uczennice z Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku przygotowane przez panią Marię Smyczek - Danuta Magiera, Karolina Gros, Monika Mryka, Dominika Opara, które przedstawiła  skecz  "Młody górnik";
II miejsce -  grupa wokalna w składzie: Anna Grudzińska, Alicja Brzezińska, Patrycja Stępień, Weronika Mansfeld, Krzysztof Dądela, Marcin Jędrzejak, Beniamin Banysch z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedarach, przygotowana przez panią Joannę Sleziak i pana Eugeniusza Kostkę;
III miejsce - Kamila Kołodziej, z  Gimnazjum w Brynku ( opiekun – pani Anna Pogoda – Goj i pani Eleonora Krywalska), która zaprezentowała monolog "Jak dawniej żyło sie na Śląsku".

Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom za  przygotowanie młodzieży do bardzo ciekawych występów, bo przecież spotkaliśmy się wszyscy , aby popularyzować naszą śląską gwarę, aby nie zanikła, aby kształtować tożsamość lokalną i terytorialną, budzić dumę z własnej tradycji.

Dziękujemy za przybycie. Mamy nadzieję, że dobrze czuliście się w Budowlance!

Do zobaczenia za rok na III edycji.


Zapraszamy do galerii
Konkurs Wiedzy o Architekturze Krajobrazu

27 i 28 marca nasi uczniowie: Kinga Jarzombek, Agnieszka Koźlik oraz Bartłomiej Machura wzięli udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Architekturze Krajobrazu zorganizowanym przez Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 21 szkół z całej Polski. Konkurs rozpoczął się już w styczniu eliminacjami szkolnymi w każdej ze szkół. Kolejne etapy odbywały się właśnie w Gdańsku. Nasi uczniowie po raz pierwszy zmierzyli się z zadaniami tego konkursu. 27 marca odbył się konkurs drużynowy, którego tematem był projekt placu zabaw dla dzieci dwóch grup wiekowych. W dniu następnym były konkurencje indywidualne. Drużyna nasza poradziła sobie całkiem nieźle wyprzedzając wiele szkół, które już wcześniej brały udział w tym konkursie. Ostatecznie jednak nie znaleźli się w pierwszej trójce zwycięzców. No cóż, jak na początek - 14 miejsce - nie jest chyba najgorsze. Wszystko jeszcze przed nami!

Janusz Banaś

Link do zdjęć
KONKURS RECYTATORSKI

We wtorek - 01 kwietnia br. odbył się 59 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach.

Budowlankę reprezentowali w tym roku:
- w turnieju "poezja śpiewana" - Agnieszka Smaruń (IV a T)
- w turnieju recytatorskim - Kornel Krawczyk (I b T).

Agnieszka, którą wszyscy w szkole znają jako posiadaczkę uroczego głosu, uczestniczyła w konkursie już po raz trzeci. Ty razem  podbiła serca publiczności,  m.in. piosenką "Ja się boję sama spać" słowa Andrzej Włast, muzyka Jerzy Petersburski. Kornel  recytował wiersz Bolesława Leśmiana "Lubię szeptać Ci słowa, które nic nie znaczą". Dziękujemy Agnieszce i Kornelowi za reprezentowanie szkoły w tym konkursie. Zapraszamy kolejnych uczniów lubiących czasem sięgnąć po tomik wierszy, by uczestniczyli w kolejnych eliminacjach.


Aneta Szymaniec

Link do zdjęć
Wizyty studyjne

60 uczniów w trzech grupach wzięło udział w drugiej połowie marca w wizytach studyjnych w ramach projektu Mam zawód-mam pracę.  Odwiedzili betoniarnię HOGER w Bytomiu, aby zapoznać się z przebiegiem  procesu wytwarzania betonu; zwiedzili halę produkcyjną oraz laboratorium. Zapewne to co uczniowie zobaczyli i usłyszeli od pracowników ułatwi im dalsza naukę i będzie przydatne w pracy zawodowej.

Link do zdjęć
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!