Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Zebranie i konsultacje dla rodziców

W dniu 18 marca 2014 o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów  klas IV . 

W godzinach od 16.30 do 17.30 odbędą się konsultacje z rodzicami uczniów pozostałych klas.

Konkurs

W związku z ustanowieniem przez Senat Polskiej Rzeczpospolitej roku 2014 Rokiem Jana Nowaka Jeziorańskiego zapraszamy naszych uczniów do wzięcia udziału w konkursie „Jan Nowak Jeziorański – od Polskiego Państwa Podziemnego do wolnej Polski”.
 
Przygotuj impresje filmową lub słuchowisko radiowe przedstawiające dokonania i działalność Jana Nowaka Jeziorańskiego:
• czas trwania 8-10 minut;
• pracę można przygotować indywidualnie lub zespołowo (max 3 osoby);
• dla laureatów przewidziane są cenne nagrody rzeczowe (sprzęt elektroniczny);
 
Więcej informacji u pana Ryszarda Bochynka.
Zapraszamy do naszej szkoły

Napisali o nas…

Sukces na Regionalnym Turnieju Budowlanym ,,Buduj z Pasją''

W 06.03.2014r. w Zespole Szkół Budowlano - Ceramicznych w Gliwicach odbył się Regionalny Turniej Budowlany ,,Buduj z Pasją''. Wzięło w nim udział dziewięć drużyn dwuosobowych. Byli to uczniowie z:Częstochowy, Raciborza, Bytomia, Rudy Śląskiej, Zabrza,Tych, Dąbrowy Górniczej, Gliwic i z naszej szkoły, którą reprezentowali DAWID KRUCZEK i KAMIL OPIEŁKA z klasy IIIbZ .Turniej składał się z dwóch części : teoretycznej (test) i praktycznej. W silnie obsadzonej  konkurencji nasi uczniowie spisali się znakomicie i zajęli III miejsce, tym samym zakwalifikowali się do finału turnieju centralnego, który odbędzie się w kwietniu. Naszym mistrzom życzymy dalszych sukcesów i będziemy trzymać kciuki.

Jerzy Urbaniak

Zdjęcia znajdziesz w galerii
Praktyczna nauka zawodu z firmą REMMERS w dwóch odsłonach

Pierwsze spotkanie. Posadzki dla wszystkich firmy REMMERS.

W ostatnim dniu lutego naszą szkołę odwiedził Pan Jarosław Bakalarz, doradca techniczny firmy REMMERS. Celem wizyty była prezentacja wyrobów firmy, która jest producentem różnych systemów posadzek; między innymi przemysłowych, parkingowych, dekoracyjnych, specjalnych o różnym obciążeniu, wielkości oraz walorach estetycznych. Pokaz został przeprowadzony w formie multimedialnej wraz z prezentacją praktyczną niektórych materiałów. W prezentacji brali udział uczniowie klasy IIIBZ, IIZ, IIIbT, niektórzy w sposób bardzo aktywny. Wszystkim dało im to możliwość poznania nowoczesnych rodzajów materiałów i systemów, o których w podręcznikach jeszcze nie ma mowy. Zainteresowanie uczniów było bardzo duże, że momentami sala nie mogła pomieścić wszystkich chętnych. Było to pierwsze spotkanie z przedstawicielem firmy, ale nie ostatnie ponieważ już na  poniedziałek trzeciego marca zapowiedział się inny doradca techniczny, który jest specjalistą od  środków ochrony drewna.

Drugie spotkanie. Ochrona i konserwacja drewna firmy REMMERS

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w poniedziałek trzeciego marca przybył do naszej szkoły kolejny przedstawiciel firmy REMMERS. Tym razem był to Pan Tomasz Szymański, doradca techniczny ds. konserwacji drewna. Celem jego wizyty było zapoznanie uczniów ze wspaniałym materiałem budowlanym jakim jest drewno, budowlami i budynkami zabytkowymi, sposobami ich ochrony przed szkodnikami oraz różnymi preparatami do ochrony biologicznej i ochrony przeciwpożarowej drewna. Prezentacja miała ciekawy przebieg i pozwoliła uczniom poznać nowości technologiczne firmy. Na zakończenie prezentacji uczniowie otrzymali tak jak poprzednio firmowe materiały reklamowe.

Jerzy Urbaniak

zdjęcia: kliknij tu
ZAPRASZAMY DO TARNOGÓRSKIEJ BUDOWLANKI!

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na DNI OTWRTE BUDOWLANKI – 27, 28 (czwartek, piątek) marca 2014 roku.
Rekolekcje

Organizacja rekolekcji wielkopostnych w dniach 10 - 12 marzec 2014.

czytaj całość »ŚLONSKO GODKA TO PIYKNO GODKA

Przed nami II edycja konkursu „ŚLONSKO GODKA TO PIYKNO GODKA”, który organizuje nasza szkoła. Ideą konkursu jest przybliżenie kultury, tradycji, zwyczajów, a przede wszystkim języka, którym posługują się mieszkańcy naszego regionu. Ma on także pokazać bogactwo gwary śląskiej, a ponadto obudzić poczucie dumy z Małej Ojczyzny.

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w konkursie, który odbędzie się 2 kwietnia 2014 roku o godzinie 10.00 (regulamin i karta zgłoszenia – w załączeniu).

Termin dostarczenia kart zgłoszeniowych - 24 marca 2014 roku.

Kontakt:
Elżbieta Pańta, Aneta Szymaniec


Karta zgłoszeniowa:
http://budowlanka.tgory.pl/other/02/konkurs.pdf

Warsztaty naukowe

20 lutego br. klasa II a TB w ramach przedmiotu pracownia zbrojarsko - betoniarska udała się do Laboratorium Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W laboratorium konstrukcji budowlanych uczniowie zostali zapoznani ze sposobami i metodami wykonywania specjalistycznych badań, np.  izolacyjności akustycznej materiałów budowlanych, odporności  na działanie czynników zewnętrznych (tzw. komora czterech pór roku).

Ponadto uczniowie zostali zapoznani z warunkami studiowania na Politechnice (Czego im życzymy!), jak i również formami współpracy z przedsiębiorstwami w ramach wykonywania ekspertyz budowlanych.
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!