Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


LUDZIE SUKCESU …

19 lutego uczniowie Budowlanki wzięli udział w  kolejnym już spotkaniu z cyklu „Spotkanie ze osobami, które odniosły sukces”, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach.

Gościem okazał się Marek Kandzia -  prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Prezes przedstawił młodzieży szkół tarnogórskich historię Stowarzyszenia, szczegółowo omówił pracę poszczególnych sekcji oraz nakreślił jakie cele zamierza realizować w najbliższej przyszłości.

Z wielkim zaangażowaniem opowiadał młodzieży o interesujących miejscach oraz zabytkach powiatu tarnogórskiego. Miejscach z których powinniśmy być dumni, a o których często zapominamy.

Zdjęcia znajdziesz na:
http://www.powiat.tarnogorski.pl/node/4851
ŚWIAT ZMYSŁÓW

14 lutego klasa 3 b wybrała się do Muzeum w Tarnowskich Górach na wystawę pt. "ŚWIAT ZMYSŁÓW". Uczniowie mieli okazję samodzielnie przeprowadzić proste eksperymenty i poznać tajniki  funkcjonowania podstawowych narządów zmysłu: słuchu,wzroku,węchu i dotyku.Wyjście można zaliczyć do udanych. Uczniowie byli zafascynowani,ponieważ na własnej skórze mogli przeprowadzić eksperymenty.

Zdjęcia znajdziesz w galerii.
Systemy Bluma dla stolarzy

Aby teoria szła w parze z praktyką , 10 lutego 2014r. uczniowie klasy pierwszej i trzeciej zasadniczej szkoły zawodowej uczący się w zawodzie stolarz wzięli udział w prezentacji połączonej ze szkoleniem austriackiej firmy Blum, która jest producentem wyposażenia mebli. Firma ta produkuje takie wyroby jak systemy zawiasów, szuflad i podnośników oraz komponenty elektryczne. Pan Robert Surma, regionalny przedstawiciel firmy zapoznał uczniów z nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi przez Bluma oraz możliwościami ich zastosowania do różnych mebli.

Prezentacja odbyła się w formie multimedialnej oraz „na żywo”. Przedstawione zostały systemy podnośników do frontów górnych, systemy szuflad z systemem hamowania, systemy szuflad z elektrycznym lub mechanicznym wspomaganiem oraz podziałem wewnętrznym, systemy prowadnic, technika okablowania bez użycia narzędzi, sposoby regulacji frontu szuflad. Na zakończenie szkolenia uczniowie otrzymali firmowe foldery reklamowe.
                                                                                                        
Jerzy Urbaniak

Zapraszamy do galerii zdjęć
Konkurs

W związku z premierą filmu „Kamienie na szaniec” (2014) zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie „Młodych Polaków portret zbiorowy”. Napisz esej, felieton lub rozprawkę nawiązującą do książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec” (lub/oraz jej ekranizacji w reżyserii Roberta Glińskiego). Więcej informacji na stronie www.kamienienaszaniec.com/konkurs i u pana R. Bochynka.

R.B.
Prezentacja firmy Festool

Nowy plan

Od poniedziałku 3.02.2014 obowiązuje nowy plan lekcji.
Turniej Budowlany „Złota Kielnia”

W sobotę 11 stycznia 2014 roku odbył się w Gliwicach finał okręgowy XLIII edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, w którym wzięli udział uczniowie - Grzegorz Gruszka, Dariusz Pierchała, Piotr Kozak, Łukasz Nicpoń, Dawid Kruczek i Dawid Szerszunowicz. Młodzież klasy IIIA oraz IIIB ZSZ reprezentowali naszą szkołę w następujących zawodach: stolarz, murarz i technolog robót wykończeniowych w zakresie robót malarsko – tapicerskich. W gliwickim turnieju wzięło udział około 90 uczniów z województwa śląskiego oraz małopolskiego.

Wyniki zmagań oraz nominacje do finału centralnego zostaną ogłoszone prawdopodobnie 21 stycznia 2014 roku. Opiekunem grupy był pan Jerzy Urbaniak.

Zdjęcia z konkursu znajdziesz w galerii.
Zimowe Powtórki Maturalne

Drodzy uczniowie, Uniwersytet Śląski zaprasza was do wzięcia udziału w projekcie pt.: Zimowe Powtórki Maturalne.

Celem projektu jest uzupełnienie i powtórzenie najważniejszych zagadnień, a także zwrócenie uwagi na najczęściej pojawiające się błędy.

Szczegóły znajdziesz tu -> kliknij
Nie zatwardzajcie serc waszych...

...to przesłanie stało się motywem przewodnim przedstawienia bożonarodzeniowego, które wystawione zostało 20 XII jako wprowadzenie wszystkich uczniów i nauczycieli w nastrój i atmosferę świat Bożego Narodzenia. Fabuła szkolnych jasełek opierała się na obserwacji w jaki sposób działa grzech w człowieku i jak bardzo panoszy się w jego sercu. Uczniowie odgrywali scenki, w których poszczególny grzech z 7 grzechów głownych miał coś do powiedzenia. Scenki te przeplatane były utworami wykonanymi przez uczniów oraz tańcem, który wywołał żywe zainteresowanie publiczności. Całość przedstawienia zakończyło uroczyste wejście Jezusa Chrystusa na scenę, wygnanie grzechów z serca, kolędy na cześć Nowonarodzonego, akt żalu oraz gest przebaczenia win.

Po przedstawieniu, uczniowie z samorzadu uczniowskiego naszej szkoły złożyli wszystkim życzenia świąteczne. Nauczycielom zostały rozdane ozdobnie zapakowane pierniczki. Na koniec pan dyrektor także złożył wszystkim świąteczne życzenia, po czym uczniowie udali się na wigilię do swoich klas.

Zdjęcia -> galeria


Choinka Nadziei

Od ośmiu lat młodzież ZSBA z nauczycielka Anną Sopuch odwiedza w okresie przedświątecznym Dom Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach. To skromna manifestacja więzi z ludźmi, których wiek lub choroba wyłączyły z głównego nurtu życia.

Jak zwykle uczniowie przynieśli ze sobą drobne prezenty, niektóre z nich zrobili sami. Dołączono tym razem kilka książek, które mogą być miłą rozrywką dla pensjonariuszy.

Zaprezentowano również okolicznościowe przedstawienie według scenariusza i w reżyserii pani Marii Matykiewicz. Jego przesłaniem było piękne hasło – „Dobro zwycięży!”


Szkolni muzycy oraz wokaliści grali i śpiewali, nie tylko kolędy. Czym jednak byłyby one podczas świątecznych odwiedzin, gdyby zabrakło prawdziwej choinki, żywej jak nadzieja? Kiedy obok zielonego drzewka płyną słowa kolędy „ Cicha noc, święta noc. Wszystko śpi...”, każdy uwierzy, że nie wszystko…, bo nie usnęły jeszcze wszystkie serca.


W tym roku, jak zawsze, mogliśmy taką Choinkę Nadziei zabrać do DPS-u, a to dzięki pomocy pani Krystyny Kazimierowicz z tarnogórskiej firmy Ogrodnictwo Andrzejewska-Kazimierowicz. Za bezinteresowność i solidarności z tymi, których w świątecznym czasie na pewno Choinka Nadziei ucieszyła i wsparła na duchu, osobistym listem podziękował Dyrektor ZSBA Pan Józef Caus.


Bo „dobro” nie zawsze musi być bezimienne, a nigdy nie powinno być zapomniane.

Zapraszamy do galerii.

« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!