Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Życzenia Świąteczne

Przepis  dyrektora na udane święta:

Pół miarki ciekawości,
Kwartę pogody ducha,
Dziesięć centymetrów uśmiechu,
Kilogram życzliwości,
Miłości ze dwie garści,
Cały zapas wiary,
Nadziei ile się zmieści,
Garść spokoju.
Pomieszaj to wszystko w sobie
I podziel się z bliskimi -
a może starczy jeszcze dla innych?

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
I Nowego Roku 2014
Życzę wszystkim Uczniom i Rodzicom
dużo zdrowia, szczęścia, wiele wytrwałości

Józef Caus

ŚWIĄTECZNA REPREZENTACJA…

17 grudnia w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach odbyło się spotkanie opłatkowe Powiatowej Reprezentacji Młodzieży, w którym uczestniczyli przedstawiciele naszych uczniów. Motywem przewodnim tej miłej uroczystości był piernik. Wszyscy uczestnicy otrzymali garść cennych informacji o tym nieodzownym elemencie  świąt. Dowiedzieliśmy się, jak przygotować najsmaczniejsze pierniki, co znaczy „dzidzia piernik”.
Było magicznie - wspólne biesiadowanie, kolędy, życzenia...
Uczniowie ZSBA z Mikołajem w przedszkolach

W okresie przedświątecznym uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych, kontynuując przyjęty kiedyś zwyczaj, odwiedzają tarnogórskie przedszkola. Tym razem, najpierw 17 grudnia poszli do "Wesołej Jedyneczki" z mini scenką o św. Mikołaju, którą debiutowała klasa I A technikum razem z Wielka Tremą. Tym większą, że w istnienie Mikołaja, nikt już podobno nie wierzy. Na szczęście on wie swoje, niezmiennie prezenty roznosi i tylko czasem innymi się wyręcza. Nie z lenistwa. Małe dzieci nie muszą wiedzieć, jak to jest być Mikołajem, ale gdy podrosną, ktoś powinien je nauczyć rozdawać prezenty w zamian za uśmiech. Dlatego do worka pełnego kolorowanek z zamkami powiatu dosypano  lizaków, by przedszkolaki słodko wspominały Mikołaja, przynajmniej tak długo, aż się lizak skończy. Tak naprawdę Mikołajów było dwóch. Jeden z nich bardzo przypominał Cześnika Raptusiewicza ze szkolnego przedstawienia "Zemsty" Aleksandra Fredry, ale to pewnie złudzenie, bo wcale porywczy nie był. Wręcz przeciwnie, nawet brodę zdjął, by go dzieci nie pomyliły z tym najprawdziwszym… Wielka Trema ulotniła się przed końcem zabawy, ale nie udało się jej dobrać do wszystkich przygotowanych prezentów, więc uczniowie poszli w środę 18 grudnia do Przedszkola nr 4. Tam każdy przedszkolak otrzymał kolorowankę przygotowana przez Mikołaja, czekoladkę i zaproszenie do zwiedzenia z rodzicami Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga. Potem były kolędy i wspólna zabawa, podczas której nawet Mikołaj pokładał się ze śmiechu oraz tańce z przytupem tak ostrym, że nawet niektóre zdjęcia wyszły poruszone. Zaś Pani Dyrektor przedszkola wzruszyła uczniów biorących udział w tej dwugodzinnej wizycie, przekazując  im sporą torebkę ciasteczek wypieczonych w przedszkolu, by nie brakło im sił na powrót do szkoły. Świąteczną bombkę choinkową wręczyła zaś ich szkolnej opiekunce; zapewne na znak, że zabawa była "bombowa" . Pani Dyrektor Przedszkola nr 4 zaprosiła też uczniów do złożenia ponownej wizyty maluchom w Dzień Dziecka.

Tradycja, zwyczaje to ważne wartości, nie kultywowane, zanikną. Mikołaj temu sam nie zaradzi.


Zapraszamy do galerii

Anna Sopuch


Koniec sezonu teatralnego w Budowlance

13 grudnia wystawiliśmy raz jeszcze (ostatni raz ?) inscenizację „Zemsty” wg Aleksandra Fredry. Tym razem widzami byli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 z Tarnowskich Gór i Publicznego Gimnazjum nr 5 z Rybnej. Mamy nadzieję, że młodym widzom umożliwiliśmy nie tylko pogłębienie znajomości szkolnej lektury, ale także daliśmy im okazję do przeżycia artystycznego i spędzenia miłych chwil w murach naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy więc gościom za przybycie a naszym uczniom za pracę nad stworzeniem  tego niezwykłego spektaklu.

Zapraszamy do galerii
TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

W piątek 6 grudnia odbył się w naszej szkole Turniej Mikołajkowy w siatkówkę. Zgłosiły się zespoły z 9 klas, które zostały podzielone na 3 grupy.

Grupa A: IV BT, III AT, I BT
Wyniki: III AT – I BT 2:0, IV BT – III AT 2:0, IV BT – I BT 2:0.

Grupa B: III BT, II BT, I AT
Wyniki: II BT – I AT 0:2, III BT – I AT 2:0, III BT – II BT 2:0.

Grupa C: IV AT, II AT, II ZSZ
Wyniki: IV AT – II ZSZ 2:0, II AT – II ZSZ 2:0, IV AT – II AT 0:2.

W finale spotkali się zwycięzcy grup czyli drużyny z klas IV BT, III BT i II AT. Najlepsi okazali się zawodnicy z III BT wygrywając 2 mecze finałowe, drugie miejsce przypadło IV BT, a trzecie II AT.

Wyniki finałów:
II AT – IV BT 0:2
II AT – III BT 0:2
III BT – IV BT 2:0

Zwycięzcy grali w następującym składzie: Kamil Sklorz, Stanisław Michlowicz, Karol Wojaczek, Mateusz Bączkowicz, Artur Grabiński, Daniel Myrcik, Kamil Sołtysik, Aron Blazytko, Marcin Król.

Zdjęcia znajdziesz w galerii.
Warsztaty

4, 6 i 12 grudnia w naszej szkole gościliśmy psychologów i terapeutów ze Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii w Katowicach, którzy prowadzili  warsztaty, programy i zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas I, II i III.

Zdjęcia znajdziesz na naszym Facebooku.
Świat FESTOOL

6 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbyła się prezentacja elektronarzędzi niemieckiej firmy FESTOOL, która ma swoją siedzibę w Wendlingen a przedstawicieli na całym świecie.

Pokaz przeprowadziło dwóch ekspertów tej firmy. Elektronarzędzia FESTOOL projektowane są we współpracy z rzemieślnikami i dlatego są doskonale dostosowane do ich potrzeb.

Motywacją tej firmy jest tworzenie najlepszych narzędzi na świecie, aby zapewnić fachowcom wykonanie pracy w sposób komfortowy. Takie też narzędzia tworzą. Prezentacja skierowana była do uczniów zasadniczej szkoły zawodowej i technikum i miała na celu zapoznanie ich z nowoczesnymi trendami, jakie występują w projektowaniu i konstruowaniu elektronarzędzi.

Młodzież miała też możliwość obejrzenia praktycznego ich wykorzystania i poznania ich zalet.

Każda prezentacja narzędzia została poprzedzona profesjonalnym wyjaśnieniem jego budowy i działania.

W trakcie pokazu przedstawione zostały mieszadła i mieszarki, pilarki tarczowe do cięcia materiałów budowlanych, wysoko sprawne odkurzacze mobilne pozwalające na pracę bez pyłu i podłączania jednocześnie dwóch urządzeń, czterobiegowe wkrętarki akumulatorowe z systemem FAST FIX umożliwiające bardzo szybką wymianę uchwytu narzędziowego z podajnikiem do wszystkich typowych wkrętów na taśmach, szlifierka rotacyjna do usuwania grubych warstw lakieru lub farby, zagłębiarka pozwalająca na wykonanie dokładnego cięcia materiału na głębokość, również pod kątem.

Zaprezentowane również zostały rozwiązania systemowe do każdego narzędzia, aby pracę można było wykonać szybciej, łatwiej i lepiej.

Na zakończenie prezentacji uczniowie otrzymali - dzięki uprzejmości firmy - najnowsze katalogi firmowe.

Prezentację zorganizowali mgr inż. Jerzy Urbaniak i mgr inż. Janusz Weiss.

Zapraszamy do szkolnej galerii zdjęć
Dobra wiadomość z "Gwarka"

Ho, ho, ho ......

W piątek 6 grudnia w progi naszej szkoły zawitał św. Mikołaj wraz ze swoim orszakiem. Jak co roku gość z Laponii odwiedzał wszystkich uczniów, dyrekcję oraz nauczycieli. Tym, którzy na to zasłużyli, "Święty" rozdawał łakocie. Swój czas uczniowie wraz z nauczycielami mogli sobie umilić w kawiarence przy pysznym ciachu i aromatycznej kawie. W tym dniu został również przeprowadzony konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną. Wyniki konkursu  ogłosimy na Jasełkach.

Wszystkim uczniom, którzy szczególnie włączyli się w przygotowanie Mikołajek serdecznie dziękujemy.

Serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, Anna Wasylów, Edyta Iskrzak-Myśliwska

Zapraszamy do szkolnej galerii
Wizyta w Betonmix

W dniu 05 grudnia 2013 r. odbyła się wycieczka przedmiotowa do firmy Betonmix w Pyskowicach, w której  uczestniczyli uczniowie klasy II a TB o specjalności betoniarz – zbrojarz.  Celem wycieczki było zapoznanie się z produkcją i dystrybucją betonu towarowego oraz wykonywania i montowania elementów prefabrykowanych.

Uczniowie, w drugiej części wycieczki,  mieli możliwość zwiedzania zabytkowego Zakładu Produkcji Wody „ Zawada” w Karchowicach. Poznali jej historię, urządzenia do wydobywania i przesyłu wody oraz zasadę pracy maszyn i urządzeń zabytkowych i obecnie wykorzystywanych przy produkcji.

Zdjęcia znajdziesz w galerii
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!