Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się 

12 grudnia 2013 (czwartek) o godzinie 16.30

Dla klasy 1 ZSZ  -  9 grudnia o 16.30.

Murowany sukces Tarnogórskiej Budowlanki

Drugi rok z rzędu uczniowie pod opieką pana mgr inż. Jerzego Urbaniaka odnieśli sukces na Międzynarodowym Turniej Budowlanym w Raciborzu. Uczniowie Zespołu Szkół Budowlano – Architektonicznych – Dawid Kruczek i Kamil Opiełka zajęli trzecie miejsce na turnieju, który odbywał się w dniach 2 -3 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu.

Patronat nad turniejem sprawował Starosta Raciborski,  a współorganizatorami były firmy Winenberger Polska, Akademia Technik Malarskich Dekoral Professional i KB BLOK – Brno. W zawodach profesjonalistów  udział wzięło  11 drużyn dwuosobowych, czyli uczniowie z Ostrawy, Opawy, Raciborza, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Limanowej, Mielca, Żywca, Gliwic, Tych oraz z Tarnowskich Gór.  

W konkursie współzawodniczyły drużyny murarskie uczniów zasadniczych szkół zawodowych i techników, wykonując zadania praktyczne zgodnie z przygotowaną dokumentacją. Wykonano pracę w czterech systemach: aplikacja systemu ociepleń Dekoral Professional, Porotherm DRYFIX, Klinkier TERCA oraz  KB Blok. Pierwsza część turnieju polegała na zatopieniu siatki w styropianie i nałożenie tynku podkładowego, wymurowanie fragmentu ściany metodą Porotherm DRYFIX oraz wykonanie fragmentu konstrukcji z cegły klinkierowej TERCA.  W drugiej części uczestnicy musieli  wykonać fragment  ogrodzenia w systemie KB BLOK i dokończyć pracę w systemie Dekoral Professional.


Prace oceniała komisja konkursowa, która pod uwagę brała dokładność wykonania, zgodność z dokumentacją, estetykę, przygotowanie narzędzi do pracy, ich konserwację po ukończeniu pracy oraz stosowanie zasad bhp.

W klasyfikacji końcowej nasza  drużyna zajęła trzecie miejsce po zespołach w Raciborzu i Mielcu. Organizatorzy wręczyli najlepszym drużynom nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Uczniom oraz opiekunowi drużyny – serdecznie gratulujemy !!!

Zapraszamy do galerii.
„Twoja krew moje życie”

Jak zapowiadaliśmy 2 grudnia w naszej szkole odbyła się akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem „Twoja krew moje życie”.
 
W akcji uczestniczyli uczniowie klas III i IV, krew oddało 26 osób. Najbardziej bohaterską klasą okazała się IIIbT, aż 11 uczniów tej klasy przystąpiło do akcji. Drugie miejsce uzyskała klasa IIIaT-6 osób, trzecie miejsce klasa IVa-5 osób, a klasa IVbT-4 osoby.

Gratulujemy odwagi i serca.
LIGA SIATKÓWKI

Szkolna drużyna siatkarzy Budowlanki kolejny raz bierze udział w Uczniowskiej Lidze Siatkówki Juniorów. W tegorocznej edycji uczestniczy 9 szkół naszego Powiatu.
W dotychczasowych spotkaniach zanotowaliśmy 4 zwycięstwa i 1 porażkę, do rozegrania pozostały jeszcze 3 mecze. Oto uzyskane wyniki:

Budowlanka – Staszic 0:2
Budowlanka – Mechanik 2:0
Budowlanka – Rolnik 2:0
Budowlanka – Chemik 2:0
Budowlanka – Gastronomik 2:0

Kolejne spotkania rozegramy z Brynkiem i Kolejówką (11 grudnia w ZSB-A) oraz Sempołowską.
„Zemsta” Arlekina

Odbyły się pierwsze z zaplanowanych przedstawień „Zemsty” Aleksandra Fredry. We wtorek 3 grudnia widzami spektaklu przygotowanego przez naszą młodzież byli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach oraz gimnazjum przy Zespole Szkół w Krupskim Młynie. Przypominamy, że sztuka została wystawiona przez działające w szkole Koło teatralne „Arlekin”.

Młodzi widzowie z zaciekawieniem obejrzeli występ i nagrodzili naszych artystów gromkimi brawami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.


Akcja krwiodawstwa

2 grudnia w godz. 11.00-15.00 w naszej szkole odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa

Aby dobrze się przygotować do tego przedsięwzięcia 22 listopada pełnoletni uczniowie ZSB-A spotkali się z panią Longiną Gruk z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Podczas prelekcji dowiedzieli się kto może oddać krew, jak trzeba się do tego przygotować, komu jest ona potrzebna i dlaczego organizuje się takie akcje. Usłyszeli także wiele ciekawostek np. której grupy krwi jest najwięcej a której najmniej. Na spotkaniu omówiono również możliwość rejestracji w Ośrodku Dawców Szpiku.

Zapraszamy wszystkich chętnych aby przyłączyli się do naszej akcji.

Pamiętajcie-aby oddać krew lub zarejestrować się w Ośrodku Dawców Szpiku trzeba być pełnoletnim i mieć w tym dniu dokument ze zdjęciem.
1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS i HIV

W związku z tym dniem w naszej szkole 27 listopada odbyły się profilaktyczne warsztaty dla klas I i II, przygotowane przez Stowarzyszenie Pomocy Uzależnionym i Ich Bliskim Falochron, dzięki wsparciu Pełnomocnika Burmistrza Miasta ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Tarnowskich Górach pana Kajetana Kansego.

W ramach warsztatów uczniowie obejrzeli film edukacyjno-profilaktyczny „ Żyję bez ryzyka AIDS” oraz prezentację multimedialną „ Mity i fakty związane z HIV/AIDS”, mieli także okazję wziąć udział w ćwiczeniu „ Pożar buszu „ i dyskusji.

Efektem warsztatów jest konkurs plastyczny, w ramach którego chętni uczniowie mają wykonać plakat „ HIV???- Już teraz wiem”. Gwarantowane nagrody. Zapraszamy!

Własna firma – sposobem na życie

Tak brzmi hasło przewodnie Olimpiady Wiedzy o Przedsiębiorczości, w której wzięli udział uczniowie klas maturalnych.  W czwartek 21 listopada odbył się w naszej szkole pierwszy etap olimpiady, który miał formę warsztatu z wykorzystaniem metody modernizacji wizualnej. Młodzież opracowywała koncepcję na własną działalność gospodarczą, szukała nisz rynkowych, dowiadywała się, jak zarejestrować działalność i jak stworzyć postery informacyjno – promocyjne.

Szkolenie POROTHERM

22 listopada uczniowie klasy III B ZSZ wzięli udział w szkoleniu oraz pokazie nowych technik murowania w Cegielni firmy Wienerberger w Gnaszynie koło Częstochowy. Mieli też okazję zwiedzić zakład oraz zapoznać się z technologiami produkcji pustaków POROTHERM.

Szkolenie przeprowadził doradca techniczny ds. cegieł klinkierowych i konstrukcyjnych. Uczniowie mieli możliwość poznania technologii Porotherm Dryfix (zaprawa w postaci pianki). Zostali szczegółowo zaznajomieni z zaletami tej technologii oraz przestrzeżeni przed błędami, jakie popełniają murarze zarówno przy tej technice jaki i przy technice twardej, stosując zwykłą zaprawę. Mieli możliwość poznania innych materiałów produkowanych przez firmę Wienerberger, ponadto zwiedzali zakład. Potem przedstawiono im proces produkcji pustaków POROTHERM. Na zakończenie szkolenia odbył się pokaz praktyczny murowania techniką POROTHERM Dryfix. Uczniowie spróbowali również swoich sił w murowaniu tą technologią.

Wycieczkę zorganizował mgr inż. Jerzy Urbaniak.„Zemsta” raz jeszcze…

Czy pamiętacie przedstawienie „Zemsty” Aleksandra Fredry wystawiane w zeszłym roku z okazji 50-lecia naszej szkoły? Chcemy naszą pracą  i utalentowanymi uczniami pochwalić się raz jeszcze. Tak więc 03 i 11 grudnia br. pokażemy ten spektakl młodszym kolegom z gimnazjów.

Pracy dużo, bo trzeba zadbać o każdy szczegół i jeżeli ktoś z młodzieży chciałby pomóc w przygotowaniach – zapraszamy. Nad organizacją tego pomysłu czuwa wicedyrektor szkoły  - pani Ewa Czudaj. Sam zaś spektakl przygotowują uczniowie klas I , III i IV Technikum pod opieką pani Anety Szymaniec i pana  Rzyszarda Bochynka.

W rolach głównych wystąpią:
Dominik Kwarta - Cześnik
Kamil Wolnik - Rejent   
Agnieszka Smaruń - Klara
Mateusz Sumara - Wacław
Agnieszka Koźlik - Papkin   
Dominika Goceł - Podstolina
Wojciech Michalik - Dyndalski
Jakub Klimaj, Łukasz Dubas, Tomasz Kochel - budowniczowie muru.

O dekoracje zadba pani Małgorzata Kuczyńska,  a o sprawy techniczne -  pani Elżbieta Pańta i pani Maria Matykiewicz. Piękny plakat reklamujący to wydarzenie przygotował uczeń klasy IIb Technikum - Tomasz Kandzia.

Trzymajcie kciuki !!!

« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!