Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Drzewa, krzewy i kiełbaski w Brynku

10 października grupa architektury krajobrazu klasy IIaT wyjechała na zajęcia praktyczne do parku przy Technikum Leśnym w Brynku. Podczas zajęć terenowych młodzież pracowała przy formowaniu krzewów i żywopłotu, używając profesjonalnych narzędzi. Uczniowie poznali także liczne gatunki  mało spotykanych drzew, poznali założenie ogrodowe i architekturę pałacu w Brynku. Zajęcia zakończyły się pieczeniem kiełbasek na ognisku.

Sztukmistrzowie słowa

10 października Klaudia, Martyna, Faustyna, Wiktoria, Dawid i Jakub – uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Powiatowym Turnieju Humanistycznym pod patronatem Starosty Powiatu Tarnogórskiego, który odbył się w Staszicu. Uczestnicy konkursu sprawdzili swoje umiejętności w dyktandzie dotyczącym biografii i twórczości Juliana Tuwima. W drugiej części turnieju uczniowie  rozwiązywali zadania redakcyjne, czyli opracowali blog, reklamę, zaproszenie.
Uff! Nie było łatwo.


Wybory na przewodniczącego ZSBA

Tarnowskie Góry dn. 8.10.2013
Wyniki głosowania:
- oddanych głosów 280
- głosów ważnych 262
- głosów nieważnych 18
- frekwencja wyniosła 75%


Stanisław Michlowicz: 151

Krystian Gmyrek: 111


Wybory na przewodniczącego ZSBA w Tarnowskich Górach zwyciężył
Stanisław Michlowicz uzyskując 151 głosów.
Jest to 54% głosów osób głosujących w wyborach.

Dziękujemy Jego przeciwnikowi, który uzyskał 111 głosów,
a tym samym uzyskując 40% poparcia osób głosujących,
co w rezultacie daje mu stanowisko Zastępcy
Przewodniczącego Naszej Szkoły.

Skład Samorządu Uczniowskiego:
1.Stanisław Michlowicz
2.Krystian Gmyrek

Zostali wybrani w demokratycznych wyborach, uzyskują przywilej wspólnego doboru
Skarbnika i Sekretarza tegoż oto samorządu.


Z poważaniem,pełnomocnicy
Szkolnego Samorządu Uczniowskiego
urzędującego w roku 2013/2014
Agata Racka
Natalia Pietrzyk

„Odkryj talenty swojego dziecka”

UWAGA GIMNAZJALIŚCI

Zaproszenie

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach

w ramach V Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

organizowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych

i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej

pod hasłem „Odkryj talenty swojego dziecka”

serdecznie zaprasza młodzież ostatnich klas szkół gimnazjalnych

18 października 2013r. w godz. 9.00-13.50

na „ Dzień Kariery w Budowlance”, który odbędzie się

w Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych

w Tarnowskich Górach, ul. Okrzei 3

„Mam zawód mam pracę”

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach przedłuża czas naboru do projektu do piątku 11 października 2013. Prosimy o składanie dokumentów zgłoszeniowych.
SKS-y z SIATKÓWKI !!!

Rozpoczynamy zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego z Piłki Siatkowej,  które odbywać się będą w każdy poniedziałek o godz. 14.50 w naszej sali gimnastycznej.

Serdecznie zapraszamy na ciekawe zajęcia zarówno wszystkich zainteresowanych reprezentowaniem szkoły w rozgrywkach międzyszkolnych, jak i tych, którzy pragną aktywnie i zdrowo spędzić swój czas wolny.

Różowa Wstążka

Uczniowie IIaT  wzięli udział w VIII Przemarszu Różowej Wstążki, który odbył się 2 października w naszym mieście. Akcja organizowana przez Radną Sejmiku Województwa Śląskiego pod Patronatem Burmistrza Tarnowskich Gór propaguje profilaktykę raka piersi. Młodzież po zakończeniu przemarszu korzystała w TCK z porad udzielanych przez różne firmy medyczne i kosmetyczne.


“Mam zawód mam pracę”

W czwartek 3 października odbyła się druga wizyta studyjna w ramach projektu “Mam zawód mam pracę”. Grupa uczniów z klas trzecich technikum oraz szkoły zawodowej zwiedziła pokazowy dom pasywny wybudowany przez rybnicką firmę „Wodmetal Dom’ i wysłuchała wykładu o budownictwie nisko energetycznym.

WYNIKI KONKURSU ZSBA "LATO 2013"

WRĘCZENIE NAGRÓD ORAZ DYPLOMÓW ODBĘDZIE SIĘ 15 PAŹDZIERNIKA O GODZINIE 10.40 W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANO–ARCHITEKTONICZNYCH W TARNOWSKICH GÓRACH.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW KONKURSU WRAZ Z OPIEKUNAMI.


Plik z wyniki konkursu - kliknij aby pobrać.
Wodmetal

We wtorek 24 września odbyła się pierwsza wizyta studyjna w ramach projektu “Mam zawód mam pracę”, w którym biorą udział uczniowie naszej szkoły.Grupa czwartoklasistów zwiedziła pokazowy dom pasywny wybudowany przez rybnicką firmę Wodmetal Dom i wysłuchała wykładu o budownictwie nisko energetycznym.
W czwartek do Rybnika wyjeżdża druga grupa techników budownictwa, a 3 października architekci krajobrazu odwiedzą Ogrody Kapias w Goczałkowicach.« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!