Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Perspektywy maturzystów

23 września uczniowie klas czwartych wybrali się na Salony Maturzystów, które odbyły się na Politechnice Gliwickiej. Targi organizowane przez Perspektywy Press, podczas których reklamują się uczelnie wyższe są ciekawą imprezą pozwalającą poznać młodzieży nie tylko ofertę edukacyjną szkół wyższych, ale także umożliwiają udział w wykładach omawiających zasady zdawania matury.


18 września 2013r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Pracy.

Z ofertami pracy dla młodzieży gościliśmy doradców zawodowych z Młodzieżowych Biur Pracy z: Radzionkowa, Tarnowskich Gór i Pyskowic. Zainteresowani dodatkową pracą uczniowie mieli okazję zarejestrować się w Młodzieżowych Biurach Pracy i zapoznać się z prezentowanymi ofertami pracy. Z pewnością takie akcje będą kontynuowane. Dziękujemy doradcom zawodowym za spotkanie z naszymi uczniami.


KONKURS BUDOWLANKI - CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA DO 30 WRZEŚNIA !!!

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół powiatu tarnogórskiego oraz Ciebie uczniu Budowlanki do udziału w konkursie LATO ZSBA !

Czekają atrakcyjne nagrody!


http://www.budowlanka.tgory.pl/index2.php?subaction=showfull&id=1371655650&archive=&start_from=&ucat=&
Pierwszy dzwonek…

2 września w naszej szkole, jak we wszystkich szkołach całej Polski, odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/14. Pan dyrektor Józef Caus w sposób szczególny powitał uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają przygodę z nauką w naszej społeczności szkolnej. Został również odczytany list Pani Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas, która życzyła wszystkim, zarówno uczniom jak i nauczycielom, sukcesów i satysfakcji z pracy.


“Mam zawód mam pracę”


2 września rusza nabór do drugiej edycji projektu.
Dokumenty należy składać do 4 października w siedzibie Starostwa w biurze projektu przy ul. Sienkiewicza 16 w pokoju nr 100.

Dokumenty można pobrać:

http://www.powiat.tarnogorski.pl/sites/default/file/wniosek%20-%20mam%20zaw%C3%B3d.pdf
lub zgłosić się do p. Katarzyny Rogowskiej Bodnar od poniedziałku 2 września.

Więcej informacji na stronie:

www.e-zawodowcy.eu
Kiermasz podręczników

16 i 17 września odbędzie się kiermasz używanych podręczników.
Zapraszamy uczniów i absolwentów do przynoszenia książek, które chcą sprzedać do biblioteki szkolnej.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się 2 września (poniedziałek) o godz. 8.30 w sali gimnastycznej, msza św. w Kościele Królowej Pokoju (Konwikt) o godz. 9.30.
Terminy egzaminów poprawkowych - rok szkolny 2012/2013

1. Język angielski – 26 sierpnia 2013 godz. 10.00
Komisja:
mgr Ewa Czudaj
mgr Ewa Gruca
mgr Edyta Iskarzak – Myśliwska

czytaj całość »Wakacje!!! Słodki czas leniuchowania…

Gorące podziękowania i serdeczne słowa uznania usłyszeliśmy wielokrotnie  podczas  uroczystości zakończenia roku szkolnego 2012/13 w Zespole Szkół Budowlano – Architektonicznych. Świadectwa, dyplomy, nagrody ufundowane przez szkołę oraz przez pracodawców odbierali uszczęśliwieni uczniowie. Kilkumiesięczna ciężka praca zaowocowała świetnymi wynikami i przyniosła wiele satysfakcji. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy otrzymania promocji do następnej klasy oraz życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku.
Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z uroczystości.

Wolontariusze w akcji

Do grupy naszych wolontariuszy na rzecz osób niepełnosprawnych dołączyli nowi uczniowie :-) Stało się tak dzięki akcji tapetowania i malowania pokoju gościnnego w mieszkaniu pani Agnieszki - jednej z naszych dwóch podopiecznych. Chłopaki (Paweł, Dawid, Daniel i Mateusz) z II b tech. przez dwa dni dzielnie walczyli z sufitem, ścianą, rurkami i drzwiami, a w tym czasie dziewczyny, Agnieszka i Justyna szorowały, co się dało. Dziś pokój jest nie do poznania !!! A i całe mieszkanie nabrało blasku !

Pani Agnieszce milej teraz będzie spędzać dni w swoich czterech ścianach.


Dzięki Wam, Drodzy Wolontariusze !!!


« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!