Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Msza Święta na zakończenie roku szkolnego

Odbędzie się w piątek 28.VI.2013 o godz. 9:00 w parafii MB Królowej Pokoju.
Wyprawka szkolna

Uczniowie, którzy korzystali z "Wyprawki szkolnej 2012/2013"mogą składać wnioski na nowy rok szkolny.

Druki w załaczniku
-> pobierz

A na zakończenie grill…

W środę 19 czerwca w Parku w Świerklańcu odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Powiatowej Reprezentacji Młodzieży w roku szkolnym 2012/2013. W imprezie udział wzięła młodzież wraz z opiekunami z 11 szkół powiatu tarnogórskiego.W blasku słońca i w wakacyjnych już nastrojach uczestnicy delektowali się kiełbaskami z grilla i śpiewali przy akompaniamencie gitary. Nasza szkoła wraz  z Gastronomikiem i Sępą przygotowała coś dla ciała, czyli poczęstunek a Staszic coś dla ducha , czyli oprawę muzyczną.


Przedszkolaki z naszej paki

21 czerwca uczniowie klasy III a technikum: Agnieszka Koźlik, Agnieszka Smaruń, Kinga Jarząbek, Marta Siwy, Izabella Skrzypczyk, Adrianna Butrym, Justyna Wąsińska, Bartek Machura i Patryk Stroba wraz z panią  mgr Anną Sopuch  odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 4 w Tarnowskich Górach. Młodzież przygotowała dla dzieci przedstawienie pt. " Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków", w którym role krasnoludków odgrywały przedszkolaki. Po przedstawieniu dzieci zostały obdarowane słodkimi upominkami oraz kolorowankami. Była też wspólna zabawa, która sprawiła radość zarówno przedszkolakom jak i naszym uczniom. Trzecioklasiści bardzo zaprzyjaźnili się z dziećmi i trudno było im opuścić przedszkolne mury :).

WAKACYJNY KONKURS ZSBA

Więcej informacji po kliknięciu -> czytaj całość


czytaj całość »Kto chętny do sektora paliwowo-energetycznego?

Od września w naszej szkole zostanie otwarty nowy kierunek - technik gazownictwa. Tym samym Budowlanka będzie pierwszą w regionie szkołą kształcącą w tym zawodzie.

 Patronat nad przedsięwzięciem będzie sprawować specjalistyczna firma gazownicza, która zapewni uczniom praktyki zawodowe, a absolwenci mogą liczyć na pracę.

 Warto dodać, że technik gazownictwa zajmuje się: wdrażaniem na szeroką skalę nowoczesnych technik i technologii związanych z zastosowaniem paliw gazowych, ich dystrybucją, organizowaniem, nadzorowaniem robót związanych z wykonywaniem i eksploatacją sieci oraz instalacji gazowych; dozorowaniem pracy urządzeń gazowych, modernizacją instalacji gazowych.

 Młodzież, która wybierze ten kierunek kształcenia będzie się uczyć m.in. podstaw mechaniki, termodynamiki, elektrotechniki i automatyki, dokumentacji technicznej, prac sieciowych.

Absolwenci tego kierunku są poszukiwani przez pracodawców, ponieważ na rynku pracy brakuje osób ze średnim wykształceniem gazowniczym. Jak liczna będzie klasa gazownictwa, jeszcze nie wiadomo. Rekrutacja rozpoczęła się 13 maja i trwa nadal. Chętnych przybywa z dnia na dzień.

EGZAMIN NA ZAWODOWCA

Przez dwa ostatnie dni w szkole odbywały się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Absolwenci technikum architektury krajobrazu i technikum budownictwa 17 czerwca zdawali egzamin teoretyczny a 18 czerwca egzamin praktyczny. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć zrobionych w pełnej koncentracji, ale i niepokoju atmosferze - tuż przed rozpoczęciem egzaminu…  „Myślimy, że wszystko będzie dobrze. Najgorsze to czekanie na wyniki” – komentują uczniowie.

Przypominamy, że dyplomy będą do odebrania od 30 sierpnia.


Zawodowcy idą w świat

Świadectwa ukończenia szkoły, dyplomy za różnorodne osiągnięcia i nagrody pracodawców odebrali z rąk pana dyrektora oraz wychowawców klas absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którzy kształcili się w zawodach murarz, stolarz i posadzkarz. W piątek 14 czerwca - podczas uroczystości zakończenia szkoły- dyrektor, mgr inż. Józef Caus podsumował wspólne spędzone  lata pracy: czas kształtowania charakterów, rozwijania talentów, zdobywania wiedzy. Zakończył się kolejny etap w życiu absolwentów klas ZSZ, teraz czeka na każdego z nich dorosłe, samodzielne życie. Życzymy im  wszystkiego najlepszego oraz trzymamy kciuki, życząc powodzenia w nadchodzących egzaminach czeladniczych.

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

W czwartek 13 czerwca br. reprezentanci naszej szkoły brali udział w konkursie „Wiedzy o Unii Europejskiej” organizowanym przez Wydział Strategii Rozwoju i Promocji Miasta Tarnowskie Góry. Paulina Brzozowska, Mateusz Szczerba i Kamil Hojka rywalizowali z przedstawicielami czterech innych szkół powiatu tarnogórskiego, odpowiadając na pytania dotyczące historii, instytucji i programów strukturalnych UE. Do finału zakwalifikowało się 5 osób z największą liczbą punktów- trzy osoby z II LO im. Stanisława Staszica, jedna osoba z I LO im. Stefanii Sempołowskiej oraz Paulina Brzozowska z naszej szkoły.  W finale uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania. Ostatecznie Paulina, uczennica kl. Ia T ZSBA zdobyła wyróżnienie i zajęła 4 miejsce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy wyróżnionej uczennicy!


„Pamiętajmy o ogrodach…”

12 czerwca wszystkie grupy architektury krajobrazu wyjechały na wycieczkę przedmiotową do ogrodów „KAPIAS” w Goczałkowicach Zdroju. Z przewodnikiem zwiedzaliśmy różne ogrody stylowe, uczniowie fotografowali rośliny i założenia ogrodowe. Materiały przywiezione z wycieczki wykorzystamy na zajęciach w szkole.

« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!