Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


MAM ZAWÓD MAM PRACĘ

Młodzież naszej szkoły bierze udział w projekcie „Mam zawód – mam pracę w regionie”. Obecnie zakończyliśmy zaplanowane z pierwszego naboru do projektu zajęcia doradztwa grupowego i indywidualne konsultacje dla uczniów. Po wakacjach rozpoczną się wizyty studyjne u pracodawców, zajęcia dodatkowe wynikające z regulaminu projektu oraz zaplanowane kursy.
 
Jednocześnie informujemy, że nabór do drugiego etapu projektu dla wszystkich uczniów ZSBA i nowych pierwszych klas rozpocznie się w pierwszych dniach września.

Już zapraszamy!
Lekcja anatomii klasy IaT

5 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedziliśmy Rynek Starego Miasta, gdzie poznaliśmy architekturę renesansowych Sukiennic, wieży ratuszowej i kościoła Mariackiego oraz  pozostałości murów obronnych – Barbakanu i Bramy Floriańskiej. Jako że pogoda nie dopisała, urokliwe, klimatyczne kawiarenki ugościły nas ciepłą herbatą. Głównym celem wycieczki była jednak wystawa „THE HUMAN BODY EXHIBITION”, podczas zwiedzania której przeżyliśmy niezapomnianą lekcję anatomii. Na własne oczy zobaczyliśmy, jak wyglądają ludzkie mięśnie, narządy (np. pęcherz moczowy), żyły. Największe wrażenie wywarła na nas część wystawy poświęcona płodom, a szczegółowość przewodnika doprowadzała o zawrót głowy. Program wycieczki nie pozwalał na nudę. Zdobyte informacje wzbogaciły nas o doświadczenie, którego nie da się zapomnieć.

Warszawskie wojaże

4 czerwca br. przedstawiciele Powiatowej Reprezentacji Młodzieży uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W programie wyjazdu znalazło się zwiedzanie Centrum Nauki "Kopernik", Ogrodów Japońskich na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, a także Starówki i Zamku Królewskiego. Przedstawiciele Budowlanki w składzie: Paweł Danielczyk, Wojciech Michalik, Kamil Wolnik i Dawid Liszka - po całodniowym wojażu wrócili cali, zdrowi i zmęczeni.


Kwiatki, bratki i rabatki w wykonaniu IIIa

Klasa IIIa technikum architektury krajobrazu wraz z panem profesorem Zarembą i panią profesor Kuczyńską zadbała o rabatkę obok szkoły. W czwartek - mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych - dopisał pogodny nastrój młodzieży,  tak że udało się uporządkować i obsadzić świeżymi kwiatami  szkolny ogródek.

Turniej siatkówki z okazji Dnia Dziecka!

W poniedziałek 3 czerwca odbył się turniej piłki siatkowej organizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego z okazji Dnia Dziecka.
Do zawodów zgłosiło się 6 klas, które podzielone zostały na 2 grupy.

Grupa A: I AT, II BT, III BT
Grupa B: I BT, II AT, III ZSZ.

Do półfinałów awansowały 4 drużyny; padły następujące wyniki:
II BT – II AT 2:0
III BT – III ZSZ 2:1

Mecz o III miejsce:
II AT – III ZSZ 2:1

Finał:
III BT – II BT 2:1

Wszystkim dziękujemy za udział, a zwycięskiej drużynie – serdecznie gratulujemy!


Konkurs filmowy

Zapraszamy w piątek 14 czerwca na ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Na spotkaniu konkurs filmowy.

Uwaga tym razem „spotkanie zamknięte”, proszę zapisać się najpóźniej do 12 czerwca na listę DKF lub zgłosić swoją obecność na adres e-mail: rbmechanik@o2.pl

R.B.

Światowy Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietnia, włączając się w obchody Światowego Dnia Ziemi, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami porządkowali teren wokół szkoły jak i teren przylegający do zespołu poradni specjalistycznych przy ulicy Okrzei. Zebrano sporą ilość śmieci i różnych odpadków. Uczennice z klasy IIa technikum pielęgnowały również zieleń przy budynku szkoły.

W ramach powyższej akcji chcieliśmy zasygnalizować konieczność troski o najbliższe otoczenie.

Dzień dziecka

W poniedziałek 3 czerwca odbędą się zawody sportowe z okazji dnia dziecka.
- piłka nożna – godz. 8:00 – boisko ORLIK obok kolejówki;
- siatkówka – godz. 10:00 – w szkole.
Serdecznie zapraszamy uczniów, którzy się zapisali.
Cisza na planie - kamera - Zawodowcy w akcji!

Czy kiedyś zastanawialiście się jak wygląda życie Zawodowców od kuchni? Co myślą i co robią prawdziwi Zawodowcy? Zabawcie się w detektywów, szukajcie wskazówek i tropów. Zobaczcie pierwszy zawodowy epizod, dzięki któremu łatwiej rozwikłacie zagadkę Angeli i Łukasza!
 
http://www.youtube.com/watch?v=JLFhyBkDQUE
Inwestycja w przyszłość


Młodzież naszej szkoły  bierze udział w projekcie  „Mam  zawód – mam pracę w regionie” Uczniowie zakończyli już pierwszy etap – doradztwo grupowe i rozpoczęli zajęcia z doradztwa indywidualnego. Ponadto zostali przeszkoleni z zakresu korzystania z platformy e-learningowej, na której będą przygotowywać się do egzaminów maturalnych. Ostatni etap programu – kursy certyfikowane oraz wspomaganie będą się odbywać od września.


Projekt „Mam  zawód – mam pracę w regionie” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizowany jest przez POWIAT TARNOGÓRSKI (jako jednego z partnerów projektu) w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!