Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


ZSBA GAME 2013 - WYNIKI TURNIEJU

Gratulujemy zwycięskiej drużynie zajęcia pierwszego miejsca w szkolnym turnieju CS'a.

1. Bartek Przystalski
2. Maciej Bąk
3. Mateusz Pogoda
4. Maciej Jendrek
5. Patryk Duraj


Interaktywny produkt IT – konkurs z atrakcyjnymi nagrodami

Uczysz się w szkole ponadgimnazjalnej i jesteś pasjonatem, hobbystą, twórcą, początkującym lub zaawansowanym programistą, grafikiem, pomysłodawcą rozwiązań informatycznych? Uwielbiasz nowe technologie? „Bawisz się” w wirtualnym świecie nie od dziś, przyszły Ci do głowy nowe pomysły i chciałbyś się nimi pochwalić przed szerszą publicznością?

A może uważasz, że są lepsi od Ciebie, że jeszcze nie pora … nic bardziej błędnego! Oto konkurs dla Ciebie - pokaż, co potrafisz!

Zaprojektuj dowolne rozwiązanie z wykorzystaniem nowych technologii, np.:
- stronę www,
- grafikę,
- animację,
- grę,
- aplikację,
- prezentację,
i… cokolwiek tylko Ci przyjdzie do głowy i pokaż nam!

Akademia Morska w Szczecinie zapewni Ci dobrą zabawę, ciekawe nagrody (łączna wartość nagród przekracza 20 000 zł), prestiż i uznanie oraz przede wszystkim kontakt z firmami, które nowe technologie tworzą na co dzień. Partnerami konkursu są między innymi: ComAngle, Home.pl, ITSerwis, Microsoft, NetStream, Technopark Pomerania, Tieto, Unizeto, Vobis.

Więcej szczegółów -> kliknij tu.
Dla maturzystów!

Wyniki egzaminów maturalnych będą przekazanie przez okręgowe komisje egzaminacyjne  do szkół – 28 czerwca 2013 r. Od tego dnia w sekretariacie szkoły  po godz. 12.00 można odbierać świadectwa  z egzaminu maturalnego.

Szczęśliwej drogi już czas…

Uczniowie klas czwartych Technikum 26 kwietnia 2013 roku zakończyli kolejny etap swojego życia. Ostatni dzień nauki szkolnej to dzień, który zostanie w pamięci każdego młodego człowieka na zawsze. Koniec kartkówek, sprawdzianów, odpytywania … w perspektywie dorosłe życie.

Z tej okazji zorganizowana została uroczystość pożegnania naszych abiturientów. Pan dyrektor – mgr inż. Józef Caus powitał wszystkich zgromadzonych, podsumował wspólne spędzone 4 lata pracy: czas kształtowania charakterów, rozwijania talentów, zdobywania wiedzy. Przypomniał także o zbliżających się egzaminach, wierząc w sukces uczniów klas czwartych.


Następnie odbyło się wręczenie nagród książkowych przez dyrekcję i wychowawców. Odebrali  je uczniowie, którzy otrzymali najwyższe wyniki w nauce, a także odnosili sukcesy  w konkursach, olimpiadach, sporcie.

Szkołę z wyróżnieniem ukończyło 4 uczniów: Dominika Guzin z  klasy IV a ,Wojciech Kaleta, Adam Sprot i Daniel Mol z klasy IVc.


Uczniowie młodszych klas przygotowali część artystyczną. Klasa Ia, czyli Katarzyna Iker, Błażej Burek i Wojciech Wachowski wystąpili w wesołym skeczu „Romeo i Julia”, zapraszając do zabawy całą publiczność. Na koncert  wokalno-instrumentalny zaprosili Agnieszka Smaruń i Bartłomiej Machura z klasy III a Technikum oraz Kamil Wysocki z klasy II b ZSZ wraz z nauczycielem  - mgr. Rafałem Kamińskim. Po uśmiechach i brawach dało się poznać, że występ naszym maturzystom bardzo się podobał.

Pamiątkowe zdjęcia, podziękowania, ciepłe słowa wychowawców, nauczycieli,  rodziców oraz upominki od uczniów klas III Technikum wywołały u niejednego maturzysty łezkę wzruszenia. I tak oto zakończył się kolejny etap w życiu absolwenta IV klasy Technikum. Teraz czeka na każdego z nich dorosłe, samodzielne życie.

Trzymamy kciuki, życząc powodzenia w nadchodzących egzaminach...


Zapraszamy do posłuchania występu naszego
szkolnego zespołu muzycznego.

Więcej zdjęć z akademii znajdziesz w naszej galerii ->
kliknij tu.

Uroczystości patriotyczne

Dnia 25 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji zbliżających się uroczystości patriotycznych. Przy obecności pana dyrektora i sztandaru szkolnego, wszyscy odśpiewaliśmy hymn, wysłuchaliśmy wiersza Ignacego Krasickiego Hymn do miłości ojczyzny oraz powitaliśmy wiosenny miesiąc piosenką Witaj Majowa Jutrzenko!

* W najbliższych dniach będzie wiele okazji do zamanifestowania naszego patriotyzmu. Obchodzić będziemy rocznice ważnych wydarzeń historycznych: Święta Pracy (1 Maja), uchwalenia Konstytucji 3 Maja, kolejną rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej (1 maja) oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja)

* podczas akademii odbyła się również prezentacja multimedialnych prac naszych uczniów (wyniki konkursu patriotycznego zostaną ogłoszone w szkole w najbliższych dniach).

R.B.

TAŃCZ Z BUDOWLANKĄ

W zeszły czwartek 18 kwietnia 2013 roku nasza BUDOWLANKA aż pękała w szwach od ogromu muzyki, tańca i energii. A wszystko dzięki rekordowej liczbie uczestników IV Międzyszkolnego Konkursu Tańca Nowoczesnego „TAŃCZ Z BUDOWLANKĄ”.  Konkurs zgromadził 120 młodych, pełnych pasji tancerzy z 15 szkół, nie tylko z powiatu tarnogórskiego. Na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Budowlano – Architektonicznych zaprezentowało swe umiejętności 25 solistów, 8 duetów oraz 12 formacji. W sumie odbyło się 45 występów, które oceniała komisja jurorska złożona z profesjonalnych instruktorów tańca i fitnessu  w składzie : Justyna Michalska, Klaudia Sobczyk – Królik oraz Joanna Sankowska. Jury po burzliwych obradach   ustaliło następujące wyniki:

Grand Prix IV Międzyszkolnego Konkursu Tańca Nowoczesnego „Tańcz z Budowlanką” zdobyła formacja The Bricks z Zespołu Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach.

Nagroda specjalna przyznana przez Dyrektora Tarnogórskiego Centrum Kultury - pana Mirosława Błaszczaka przypadła w udziale bezkonkurencyjnej uczennicy naszej szkoły Marcie Sonnenberger, która wystąpiła solo. Pozostałe rezultaty konkursu:

SOLO - szkoły gimnazjalne:
I miejsce
  -  Rafał HOWANIEC (Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach)
I miejsce
  -  Oktawia ZIOMEK (Gimnazjum nr 7 w Bytomiu)
II miejsce
  -  Angelika WINCEWICZ (Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ks. Pawła Rogowskiego w Kaletach)
II miejsce
  -  Jessica GNELA (Miejskie Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich)
III miejsce
  -  Daniel WŁODARCZYK (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich)
III miejsce
  -  Weronika LASZEWSKA (Gimnazjum nr 5 w Bytomiu w ZSO nr 1)

SOLO - szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce  -  Mateusz MATEJA (Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie)
II miejsce  -  Natalia WOJNAR (LO im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie)
III miejsce  -  Ramona NOWAK (Zespół Szkół Techniczno- Usługowych w Tarnowskich Górach)


DUETY - szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne:
I miejsce  -  Aleksandra CZEKAŁA & Mateusz MATEJA    (Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie)
II miejsce  -  Martyna GRIEGER & Weronika LISIK (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich)
III miejsce  -  Wojciech WŁODARCZYK & Dawid FLIGIEL  (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich)


FORMACJE TANECZNE - szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne:
I miejsce  -  GET UP (Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie)
II miejsce  -  DANCE TOR (Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach)
III miejsce  -  TOTAL MONKEY SQUAD (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich)


WYRÓŻNIENIA
White Glee Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich
PomPonShow Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Tarnowskich Górach

Wszystkim uczestnikom gratulujemy tanecznego talentu a opiekunom dziękujemy za trud włożony
w przygotowanie młodzieży.
Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.


Joanna Wiechowska
Więcej zdjęć znajdziesz w naszej galerii ->
kliknij tu.
Poezja i ksiądz Twardowski w Budowlance

Piszesz wiersze do szuflady? Podziel się nimi…

Wybierz trzy i zgłoś je do konkursu!!!


W ramach XX Tarnogórskiego Konkursu imienia ks. Jana Twardowskiego zachęcamy uczniów naszej Budowlanki do wzięcia udziału w poetyckim konkursie. Organizatorzy przewidują cenne nagrody dla autorów najlepszych prac. Nagrodzone i wyróżnione wiersze zostaną opublikowane w formie tomiku poezji.

* Więcej informacji udzielą w naszej szkole nauczyciele języka polskiego i historii
* Uwaga : Termin nadsyłania prac upływa 04.05.2013r.
* zapraszamy także do udziału w spotkaniu „Biblia a inne teksty kultury” (16.05), które zakończy konkurs literacki. W tym roku szkolnym „bierzemy na warsztat” poezję księdza Jana Twardowskiego.

(Darmowe materiały dostępne u pana R. Bochynka)

R.B.

Przyjdź i TY !!!

Zapraszamy w czwartek 25 kwietnia 2013 do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Na spotkaniu „Rejs” Marka Piwowskiego oraz jak zawsze miła atmosfera i gorąca dyskusja.

R.B.

System Porotherm Dryfix

23 kwietnia 2013r. w naszej szkole zostało przeprowadzone, przez ekspertów z firmy Wienerberger Ceramika Budowlana sp.zo.o, szkolenie połączone z pokazem techniki murowania w systemie Porotherm Dryfix. System ten pojawił się w naszym kraju po raz pierwszy w 2010r. i spowodował przełom w prowadzeniu robót murarskich. Polega on na stosowaniu pustaków szlifowanych a zamiast tradycyjnej zaprawy, zaprawy w postaci pianki.

W pokazie wzięli udział uczniowie klas II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej (przyszli murarze, posadzkarze i dekarze), którzy mieli możliwość zapoznać się z nową techniką w sposób praktyczny. Otrzymają oni certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu. Przedsięwzięcie zorganizował p. mgr inż. Jerzy Urbaniak.

Spacer po osiedlu „Przyjaźń”

W czwartek 18 kwietnia nasza młodzież z klasy 2aT (architektura krajobrazu) zaangażowała się w pomoc mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górach. Uczniowie wraz z nauczycielkami - panią Justyną Musik i panią. Marią Matykiewicz - wyszli na spacer po osiedlu Przyjaźń z tymi mieszkańcami DPS-u, którzy nie mogą się poruszać o własnych siłach. W wesołej atmosferze, otuleni promieniami wiosennego słońca przemaszerowali ulicami osiedla, zmierzając w stronę kapliczki przy parafii Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Przy kapliczce był czas na odpoczynek i chwile zadumy. Następnie uczniowie odprowadzili mieszkańców DPS-u do domu. Było to kolejne wydarzenie w ramach akcji wolontariatu w "Budowlance", które udowodniło, że mieszkańcy DPS-u zawsze mogą liczyć na zaangażowanie i pomoc naszych uczniów. Co więcej, można także dostrzec, że zarówno uczniom jak i mieszkańcom wspólne obcowanie przynosi wiele radości.

« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!