Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


TECHNIK GAZOWNICTWA - NOWY KIERUNEK W NASZEJ SZKOLE !!!


Zakończenie siatkarskich rozgrywek

We wtorek 16 kwietnia nasi siatkarze rozegrali ostatni mecz tegorocznej edycji Powiatowej Uczniowskiej Ligi Siatkówki. Niestety, dla nas zakończył się on porażką i nie awansowaliśmy do turnieju finałowego, w którym zmierzą się cztery najlepsze zespoły. Mecze fazy play-off rozgrywane były na naszej sali – padły następujące wyniki:

Budowlanka – Sempołowska 0:2
Kolejówka – Mechanik 2:0
Gastronomik – Rolnik 2:1

Skład Budowlanki: Mrozek Mateusz, Michlowicz Stanisław, Myrcik Daniel, Miszok Dawid, Pyszczek Bartłomiej, Sprot Adam, Lubos Mateusz, Gmyrek Krystian. Trener: Grzegorz Nowak.

Weekendowy Konkurs Patriotyczny

19-21 kwietnia 2013

Chcesz wygrać film „Śladami polskich archeologów” i zdobyć szóstkę z historii? Weź udział w Weekendowym Konkursie Patriotycznym!

Stwórz prezentację multimedialną (Power Point) dotyczącą polskiej flagi, polskiego hymnu narodowego i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i prześlij ją na adres rbmechanik@o2.pl (lub dostarcz na płycie CD/DVD do pokoju nauczycielskiego).
 
Zakończenie konkursu 24 kwietnia o godz. 10.00.

Zapraszamy do udziału w stworzeniu najlepszej prezentacji w naszej Budowlance!
Konkurs wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy

18 kwietnia uczniowie klasy IIb technikum wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy organizowanym dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodach budowlanych.

W rywalizacji wzięło udział 12 placówek o profilu budowlanym z województwa śląskiego Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Blasczok, Marcel Janus, Bartłomiej Lipiński i Łukasz Danisz. W zespołach dwuosobowych zdobyli odpowiednio V i IX miejsce. Gratulujemy udanego debiutu i trzymamy kciuki za rok.


Konkurs grafiki komputerowej

Rozstrzygnięcie konkursu grafiki komputerowej na temat: "BANER PROMUJĄCY KIERUNEK TECHNIK-GAZOWNICTWA" zorganizowanego dla uczniów naszej szkoły.

I MIEJSCE - Tomasz Kandzia
II MIEJSCE - Kamil Baran
III MIEJSCE - Piotr Masina

Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.
Zwycięzcom gratulujemy!!!


Z pozdrowieniami dla klasy 1aT :)))

The Bricks na VII Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Tanecznej!!!

Nasze uczennice 9 kwietnia uczestniczyły w popularnym „PATTcie 2013”. Rezultatem udziału w przeglądzie było zdobycie I miejsca w kategorii SOLO przez Martę SONNENBERGER z klasy IV a. Należy podkreślić, że Marta była bezkonkurencyjna już drugi rok z rzędu.  Solówkę zatańczyła również Dominika BOROWSKA z Ia.

Szkolna formacja tańca The BRICKS wystąpiła w składzie: Paulina BRZOZOWSKA, Karolina KRÓLEWSKA, Adrianna ZIAJA, Dominika BOROWSKA, Dominika GOCEŁ, Agnieszka SMARUŃ, Marta SONENNBERGER, Beata SZYMIK. Dominika GUZIN przedstawiła krótką choreografię. Wszystkie występy możecie podziwiać w zamieszczonych filmach J.


 
SZKOŁA BUDOWLANA – PRZYSZŁOŚĆ MUROWANA !

Budowlanka - jak co roku - przygotowała atrakcyjne stoisko wystawowe na Targi Edukacyjne organizowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich, które odbyły się w dniach 8 – 9 kwietnia br. w Tarnogórskim Centrum Kultury . Na Targach gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Uczniowie: Agnieszka Koźlik (IIIa), Kinga Jarzombek (IIIa), Izabella Skrzypczyk (IIIa), Maria Buschmann (Ivc) oraz Marcin Truch (IV c) zachęcali uczniów szkół gimnazjalnych do podjęcia edukacji w naszej szkole. Bo przecież SZKOŁA BUDOWLANA – PRZYSZŁOŚĆ MUROWANA !

"DEZEBERIADA"

W szkole  został przeprowadzony konkursu z języka  niemieckiego pt.”DEZEBERIADA”, który składał się z dwóch etapów. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą państw  europejskiego obszaru językowego, doskonalenie sprawności językowych, motywowanie uczniów do samodzielnej pracy. Uczestniczyć w konkursie mogli wszyscy uczniowie klas technikum, nie tylko najlepsi, by sprawdzić swoje kompetencje językowe. Do konkursu przystąpili uczniowie klas pierwszych, drugich ,trzecich. Do II etapu zakwalifikowały się cztery osoby. Zwycięzcą konkursu został Tomasz Kandzia, natomiast  Izabella Skrzypczyk oraz Karolina Królewska zajęły II  miejsce.

Szczęśliwym zwycięzcom -   „ Herzlichen Glückwunsch!!!”


"I Ty możesz zostać ratownikiem"

W dniu 10.04.2013r. w Dąbrowie Górniczej odbył się konkurs " I Ty możesz zostać ratownikiem".

W konkursie uczestniczyło 25 zespołów trzyosobowych z całego Śląska m.in. Będzin, Brynek, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Katowice, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie i Tarnowskie Góry.
Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły przygotowani przez Monikę Waligórę w składzie: Danuta Cieśla, Magdalena Strzykała oraz Krzysztof Musik z klasy 2 A T, którzy uplasowali się na XII miejscu.

Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej lider drużyny rozwiązywał test jednokrotnego wyboru, składający się z 40 pytań. Natomiast w części praktycznej cała drużyna, miała do pokonania trzy zadania zainscenizowane. Jedno z nich polegało na prawidłowym wykonaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osoby dorosłej, kolejne ewakuację poszkodowanego po wypadku samochodowym oraz ułożenie kobiety ciężarnej w pozycji bezpiecznej.

Uczniom gratulujemy!

« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!