Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


„Znam Konstytucję”

W marcu 2013r. w Zespole Szkół Budowlano - Architektonicznych odbył się szkolny etap konkursu wiedzy o ustroju państwa polskiego „Znam Konstytucję”. Uczestnikami konkursu było 136 uczniów technikum, którzy odpowiadali na 20 pytań testowych.

Szczegóły i wyniki znajdziesz tu ->
wyniki konkursu

Konkurs Recytatorski

Nasi artyści 14 marca 2013 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach odbyły się eliminacje powiatowe 58 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Wśród wykonawców turnieju recytarskiego i turnieju poezji śpiewanej znaleźli się także nasi uczniowie: Dominika Goceł – uczennica klasy 2a Technikum oraz Agnieszka Smaruń i Bartłomiej Machura z klasy 3 a Technikum.

Gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów!


Wiadomość z ostatniego "Gwarka"

Turniej gier komputerowych

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych organizuje Turniej Counter Strike 1.6. Rozgrywka odbędzie się w systemie 5v5. Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udziału. 

Data turnieju: 12 kwiecień 2013 r.

W zgłoszeniu prosimy podać:
- nazwę drużyny
- imię, nazwisko i klasę wszystkich graczy

Aby wziąć udział należy skontaktować się z nauczycielem informatyki RKaminskiInf@wp.pl lub uczniami klasy 1aT: Mateuszem Pogodą, Maciejem Jendrkiem i Wojtkiem Wachowskim.

Do zobaczenia !!!
„TAŃCZ Z BUDOWLANKĄ 2013”

Zapraszamy na IV międzyszkolny konkurs tańca nowoczesnego

„TAŃCZ Z BUDOWLANKĄ 2013”

Wszystkie informacje w regulaminie oraz w karcie zgłoszenia do pobrania poniżej.

Cenna pamięć

Na zajęciach prowadzonych 25 marca przez panią Joannę Żytę z Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie maturzyści poznawali i ćwiczyli techniki szybkiego zapamiętywania. Oj! Przyda się dobra pamięć w maju.

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

W poniedziałek 25 marca uczniowie klas maturalnych udali się na pielgrzymkę do Częstochowy. Na Jasnej Górze uczniowie mieli okazję, aby:
  • zwiedzić bastion św. Rocha;
  • odmówić drogę krzyżową stacjami wykonanymi przez wybitnego artystę Jerzego Dudę-Gracza;
  • skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania;
  • wziąć udział we mszy św. w Kaplicy Matki Bożej w intencji wszelkich łask bożych na czas przygotowania oraz przystąpienia do egzaminu maturalnego;
  • wspólnie pobyć ze sobą przy kawie i ciastku.
Wzmocnieni modlitwą i sakramentami nasi maturzyści zabierają się do ciężkiej pracy. Powodzenia.


Porady eksperta drogowego

W dniach 15, 18 i 20 marca we wszystkich klasach odbywały się lekcje pt. „Stop! Czy jestem bezpieczny(a) na drodze?”. Pan Janusz Sowa z Centrum Kształcenia Zawodowego w Bytomiu udzielał bardzo przydatnych rad i wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. We współpracy z  CKZ w dalszym ciągu będziemy realizować te zajęcia.


Godali w Budowlance

czyli sprawozdanie z I edycji konkursu gwary śląskiej
„Ślonsko godka to pikno godka”

W piątek – 22 marca br. w Zespole Szkól Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach - w ramach obchodzonego co roku w Budowlance Dnia Ziemi Śląskiej - odbyła się I edycja konkursu gwary śląskiej. Jego organizacją zajęły się wicedyrektor ZSBA- pani  Ewa Czudaj oraz nauczycielki  - pani Elżbieta Pańta i pani Aneta Szymaniec. Tym razem konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych, którzy przy okazji godania  prezentowali również  swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Rywalizacji przyświecały takie cele jak: budzenie tożsamości regionalnej, duma z naszej śląskiej tradycji, popularyzacja pięknej gwary śląskiej.

Imprezę rozpoczął dyrektor szkoły – mgr inż. Józef Caus, który przywitał zaproszonych gości, czyli gimnazjalistów i ich opiekunów.

czytaj całość »MASZKYTY – czyli najfajniyjsze śląskie słówko w „Budowlance”

W ramach Dnia Tradycji Śląskiej w „Budowlance” odbył się mały konkurs na najfajniyjsze śląskie słówko. Uczniowie włożyli zatem swoje „galoty” (4 głosy), niektórzy zabrali swoja „frela” (5 głosów) i poszli do szkolnych urn. Wybory odbyły się na tradycyjnych karteczkach, nie trzeba było wciskać żadnego „knefla” (3 głosy) by wskazać swój wybór. Niektórzy nawet zostawili swoja „fuzbala” (3 głosy) na sali gimnastycznej i pobiegli „fest” (4 głosy) szybko głosować. W kolejce do głosowania paru to nawet chwyciła „handra” (na szczęście tylko 2 głosy), a przecież żeby zagłosować wystarczyło wejść na pierwsze piętro, a nie na jakoś „hołda” (2 głosy).

Z głosowania wyszło, że uczniowie na drugie śniadanie jedzą… krupnioki, żymloki i oberiba (przy pomocy bysztka –  po 1. głosie) i pewnie tradycyjne pieczywo wyjęte z „bratruły” (1 głos), upieczone przez mamę – oczywiście jak jest „sztrom” (2 głosy). Jednak z tych wszystkich smacznych rzeczy najbardziej lubimy w naszej szkole… MASZKYTY.


„Maszkyty” (słodycze) bezkonkurencyjnie wygrały w wyścigu o tytuł najfajniyjszego śląskiego słówka w 2013 roku.


*  W przyszłym roku w marcu też „bydymy łonacyć” (5 głosów) ten konkurs….

Ryszard Bochynek
22 marca 2013


« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!