Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Budowlanka po raz trzeci z rzędu mistrzem powiatu tarnogórskiego w piłce ręcznej !!!!!!

Piłkarze ręczni Zespołu Szkół Budowlano – Architektonicznych po raz trzeci z rzędu zdobyli mistrzostwo powiatu tarnogórskiego. Zawody odbyły się w dniu 05.03.2013 w hali sportowej przy Zespole Szkół im. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim. W tym roku, turniej ten zgromadził rekordową liczbę drużyn, bo aż 9. Pierwsze dwie fazy turnieju to fazy pucharowe gdzie przegrywający odpadają. W pierwszym mieczu „ Budowlanka ” gładko wygrała  z LO im. Stanisława Staszica wynikiem 10:3, w drugim meczu po dogrywce pokonaliśmy Zespół Szkół Gastronomiczno -  Hotelarskich 7:5. W kolejnym etapie rozgrywek do finałowej grupy awansowały następujące zespoły:
  1. Zespół Szkół Techniczno – Usługowych
  2. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
  3. Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych

Wyniki tej fazy :
„ Kolejówka ”  - „ Budowlanka ” 4:6
„ Mechanik ” - „ Kolejówka ” 6:4
„ Budowlanka ” - „ Mechanik ” 7:5


Klasyfikacja końcowa zawodów

  1. Zespół Szkół Budowlano – Architektoniczny
  2. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
  3. Zespół Szkół Techniczno – Usługowych

W dniu 08.03.2013 w Zespole Szkół w Pawonkowie odbył się mecz o mistrza rejonu tarnogórsko – lublinieckiego. W meczu tym Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych spotkał się z Zespołem Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu.

W ostatecznym i bardzo zaciętym meczu dwoma punktami wygrała „Budowlanka” zdobywając tym samym mistrza rejonu i awansując do półfinałów wojewódzkich.   
Czworonożny wykrywacz

W poniedziałek 11 marca uczniowie wysłuchali  prelekcji przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach na temat zagrożeń związanych z narkotykami. Policjant opowiedział o działaniach prewencyjnych  a przedstawiciele Placówki Straży Granicznej w Pyrzowicach zademonstrowali młodzieży,  jak ich specjalnie szkolony pies rasy labrador wykrywa narkotyki. Profesjonalny pokaz powinien być przestrogą dla młodych ludzi i ostrzegać ich przed kontaktem z tymi niebezpiecznymi dla życia i zdrowia substancjami. Poza tym wysłuchaliśmy interesującego wykładu na temat zadań i działalności Straży Granicznej.

Dziękujemy przedstawicielom Policji i Straży Granicznej
za przeprowadzone zajęcia !!!


Spotkanie z rodzicami

21.03.2013r. o godz. 16.30 odbędą się spotkania z wychowawcami rodziców klas IV technikum dotyczące klasyfikacji końcowo rocznej.

21.03.2013r. w godz. od 16.00 do 17.00 odbędą się konsultacje (spotkania indywidualne) rodziców pozostałych klas nauczycielami.

"I Ty możesz zostać ratownikiem"

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w konkursie z pierwszej pomocy proszone są o zgłoszenie się do p. Moniki Waligóry do 22.03.2013 (wtorek). Konkurs składa się z dwóch części (teoretycznej i praktycznej) w której bierze udział drużyna składająca się z trzech osób.

Ogólnopolski konkurs „Sprawny w Zawodzie”- Stolarz

W dniu 07.03.20.13 w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu odbył się 16 już konkurs „Sprawny w zawodzie” - Stolarz. Tegoroczny konkurs był wyjątkowy ponieważ, miał on zasięg ogólnopolski.

Konkurs obejmował część teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna obejmowała test trwający jedną godzinę.

Część praktyczną odejmował trzy etapy:
  • Etap I – polegał na wykonaniu za pomocą narzędzi ręcznych określonego przedmiotu zgodnie z dokumentacją techniczną.
  • Etap II – to dokładnie określone eksponatów oraz rozpoznanie materiałów i gatunków drewna
  • Etap III – polegał na wykonaniu określonych zadań z użyciem elektronarzędzi

Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z kl III Z z grupy stolarz. Piotr Koloch, Mateusz Lamla, Piotr Olszok. Każdy uczeń wykonywał swoje zadania indywidualnie  i tak też został oceniony.

ŚLONSKO GODKA TO PIYKNO GODKA

ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANO – ARCHITEKTONICZNYCH W TARNOWSKICH GÓRACH
SERDECZNIE ZAPRASZA DO UDZIAŁU W 
KONKURSIE GWARY ŚLĄSKIEJ1. Cele konkursu:

- kształtowanie tożsamości regionalnej i lokalnej,
- popularyzacja śląskiego dziedzictwa kulturowego,
- pobudzanie aktywności twórczej.

czytaj całość »Spotkanie poetycko - muzyczne

7 marca 2013r w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach odbyło się poetycko – muzyczne spotkanie przygotowane w ramach realizacji prac Powiatowej Reprezentacji Młodzieży.
W uroczystości uczestniczyli uczniowie ZSBA: Adrianna Ziaja, Wioletta Gad, Sonia Ogrodnik, Milena Buda, Paweł Danielczyk, Kamil Wolnik.

Więcej na stronie - kliknij tu.
Szkolna sieć bezprzewodowa

Zachęcamy wszystkich uczniów do testowania zmodernizowanej w czasie ferii zimowych sieci WiFi.

Powodzenia !!!
Dla Maturzystów

Weryfikacja danych maturalnych przez zdających będzie możliwa do 28 lutego br. na stronie www.oke.jaworzno.pl. Dane do logowania można odebrać w sekretariacie szkoły.
Zdjęcia ze studniówki 2013

Zapraszamy do naszej galerii -> kliknij
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!