Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Informacja

 5 czerwca 2015 (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczą w zajęciach praktycznych.

DZIEŃ DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka w dniu 01.06.2015r. odbędzie się turniej o Puchar Dyrektora Szkoły w piłce nożnej juniorów
- zapisy do 29.05.2015 r do godz. 15.00
- zespoły klasowe max 10 osób (buty: hala, lanki lub turfy)
- zawody odbędą się na boisku „Jordan” w Tarnowskich Górach
- zawodnicy wychodzą ze szkoły o godz. 10.30 wraz z opiekunem (D. Chlebosz)
- informacje szczegółowe u nauczycieli w-f.
„Nie Zmarnuj Swojego Życia”

20 maja 2015r. grupa uczniów klasy I ZSZ uczestniczyła w Centrum Jana Pawła II w Gliwicach w spotkaniu z RYMcerzami czyli Bęsiem i Dj Yonasem znanymi raperami, którzy w swoim hip-hopie chcą przekazać młodym ludziom wartości uniwersalne, chrześcijańskie i wskazać drogę lepszego życia, opierając się na przykładzie własnego życia. Oprócz świadectwa RYMcerze zaprezentowali kilka swoich utworów, a na koniec spotkania zaprosili chętnych do wspólnego rapowania. Uczniowie mieli okazję również osobiście z nimi porozmawiać.
MATURA 2015

4 maja, jak w całym kraju -  tak i w naszej szkole, zaczęły się egzaminy maturalne, które potrwają prawie cały miesiąc. Prawie 50 absolwentom technikum budowlanego i technikum architektury krajobrazu życzymy powodzenia !

Link do zdjęć -> kliknij tu
Zebranie z rodzicami

 W dniu 21 maja 2015 r. (czwartek) o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami.   
Zmiana planu lekcji

Od 4 maja obowiązuje zmieniony plan lekcji!
TAŃCZ Z BUDOWLANKĄ 2015

 We wtorek  14 kwietnia 2015 roku nasza „BUDOWLANKA” aż pękała w szwach od ogromu muzyki, tańca i energii. A wszystko dzięki  uczestnikom V Międzyszkolnego Konkursu Tańca Nowoczesnego „TAŃCZ Z BUDOWLANKĄ”.  Konkurs zgromadził 62 młodych, pełnych pasji tancerzy z  10 szkół nie tylko z powiatu tarnogórskiego. Na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Budowlano – Architektonicznych zaprezentowało swe umiejętności 7 solistów, 6 duetów oraz 7 formacji. W sumie 20 występów, które oceniała profesjonalna komisja jurorska w składzie : Justyna Michalska, Marta Sonnenberger oraz Joanna Sankowska.  W przerwie uczestnicy mieli okazję podziwiać pokaz  grupy tanecznej TESS I oraz popis jednej z jurorek- Marty. Jury po burzliwych obradach  ustaliło następujące wyniki:

GRAND PRIX IV Międzyszkolnego Konkursu Tańca Nowoczesnego „TAŃCZ Z BUDOWLANKĄ” zdobyła formacja „WHITE GLEE” z Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich


SOLO

I miejsce Angelika WINCEWICZ (Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach)
I miejsce Nikola ROGACZEWSKA (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach)
II miejsce Daria DUDA (Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Tarnowskich Górach)
II miejsce Klaudia WATOŁA (Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach)
III miejsce Klaudia JACKIEWICZ (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich)
III miejsce Joanna WIŚNIEWSKA (Publiczne Gimnazjum nr 2 w Tarnowskich Górach)

DUETY

I miejsce Klaudia WATOŁA & Dominika JENCZEK (Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach)
II miejsce Dominika ULICZKA & Maja KUDER (Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ks. Pawła Rogowskiego w Kaletach)
II miejsce Agnieszka DUDA & Julia MICHALSKA (Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach)
III miejsce Klaudia JACKIEWICZ & Dominika BACIA (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich)

FORMACJE TANECZNE

I miejsce THE BRICKS (Zespół Szkół Budowlano - Architektonicznych)
II miejsce GREASE (Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach)
III miejsce TOTAL MONKEY SQUAD (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich)

Link do zdjęć -> kliknij tuPowiatowy Turniej Humanistyczny

Agnieszka Brzezina i Martyna John, uczennice klasy II a T, reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Turnieju Humanistycznym, który został przeprowadzony 14 kwietnia br. w IILO w Tarnowskich Górach. Tegoroczny konkurs odbywał się pod wspólnym dla części literackiej i ortograficznej tytułem: „Adam Mickiewicz. Wiesz(-cz) czy nie wiesz(-cz)? W 160 rocznicę śmierci poety.”
Powiatowa Liga Siatkówki

Bez awansu do finałów zakończyliśmy udział w tegorocznej edycji Powiatowej Uczniowskiej Ligi Siatkówki. Po wygranych z Nakłem, Chemikiem i Brynkiem w drugiej części rundy zasadniczej uplasowaliśmy się na czwartym miejscu w tabeli (na 9 drużyn) i w fazie play-off trafiliśmy na Staszic, który zajmował piąte miejsce. Mimo, że przegraliśmy z nimi kilkanaście dni wcześniej, liczyliśmy iż w meczu decydującym o wejściu do finałowej czwórki uda nam się zrewanżować, jednak stało się inaczej – porażka 0-2 z mistrzem powiatu zakończyła nasze marzenia o finałach.
W składzie drużyny byli: Adam Kłaczka i Marcin Labus I T, Olaf Michalik i Marcin Wiktor II AT, Dawid Chrzanowski i Mateusz Klof II BT, Mateusz Pogoda III AT, Łukasz Pradelok III Z, Bartosz Ditrich, Łukasz Marczok i Wojciech Czajka IV AT, Stanisław Michlowicz IV BT.
Bliskie spotkanie z mamutami.

20 kwietnia 2015r. grupa budownictwa kl. IIIa T wzięła udział w wycieczce na Politechnikę Śląską w Gliwicach na Wydział Górnictwa i Geologii w ramach którego funkcjonuje Muzeum Geologii i Złóż. Uczniowie mieli okazję obejrzeć zbiory kopalin użytecznych z całego świata, a także wspaniałe kolekcje minerałów skał i skamielin występujących w skorupie ziemskiej. Wśród których godna zauważenia i polecenia, z uwagi na swoiste piękno: sposób wykształcenia, barwę, przeźroczystość, połysk i blask jest kolekcja druz kryształów: kwarcu, ametystu, fluorytu, gipsu, kalcytu, soli oraz kamieni półszlachetnych i dekoracyjnych: agatów (w tym słynne okazy z Brazylii), jaspisów, obsydianu, malachitu, azurytu i innych. Warto też wspomnieć o okazach, najszlachetniejszych spośród kamieni, czyli diamentów. Zachęcamy do odwiedzenia muzeum.

Link do zdjęć -> kliknij tu
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!