Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Życzenia Świąteczne

Wszystkim uczniom ich rodzicom i przyjaciołom szkoły  udanych Świąt Wielkanocnych pełnych miłości, rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości życzą: dyrektor, nauczyciele i pracownicy szkoły.


Konkurs recytatorski

Wkrótce eliminacje do powiatowego 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zapraszamy wszystkich mających zdolności artystyczne do wzięcia udziału w konkursie.

Przesłuchania eliminacyjne odbędą się 14 kwietnia br. (tj. wtorek) o godz. 1000 w siedzibie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Tarnowskich Górach. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do pana Ryszarda Bochynka. Zapraszamy!

Uwaga : Termin przyjmowania kart upływa z dniem 7 kwietnia br.


Ryszard Bochynek
 
Łamigłówki językowe

Uczennice II b Technikum, Wiktoria Turek i Julia Pietrzak, wzięły udział w IV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Języku Polskim, który odbył się 24 marca br. w Kaletach. Konkurs ten co roku  organizuje Zespół Szkół w Kaletach we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Językoznawców działającym przy Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Opolskiego. Podoba nam się cel tego konkursu, którym jest podnoszenie sprawności językowej uczniów, kształtowanie świadomości mocy języka i możliwości rozszerzenia granic własnego świata przez język, przeciwdziałanie agresji językowej, a także tworzenie mody na poprawną i piękną polszczyznę. Uczestnicy tegorocznego konkursu mieli za zadanie napisać najeżone pułapkami ortograficznymi dyktando i rozwiązać test poprawności językowej. Czekamy na wyniki.
Konkurs o Wiedźminie – dla miłośników literatury fantasy

Zapraszamy wszystkich miłośników literatury fantasy do udziału w Konkursie Czytelniczym pod tytułem „Przypadki Geralta z Rivii”. Chętni proszeni są o pilne wpisanie się na listę uczestników u pana R. Bochynka. Finał konkursu będzie miał miejsce w siedzibie MPB w Piekarach Śląskich (eliminacje 30 kwietnia).
 
Zakres tematyczny konkursu obejmuje treść wybranych opowiadań o wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego: Głos rozsądku, Wiedźmin, Ziarno prawdy, Kwestia ceny, Kraniec świata, Mniejsze zło, Ostatnie życzenie, Granica możliwości, Okruch lodu, Wieczny ogień, Trochę poświęcenia, Miecz przeznaczenia, Coś więcej.

Uwaga! Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody!
 
Ryszard Bochynek
Spotkanie z rodzicami

W dniu 24 marca 2015 r. odbędzie się:

  • o godzinie 16.30 spotkanie z rodzicami uczniów klas IV technikum 
  • w godzinach 16.30 - 18.00 konsultacje dla rodziców uczniów pozostałych klas technikum i zasadniczej szkoly zawodowej.
Wizyta naszego absolwenta

10 marca 2015r. w naszej szkole gościł nasz absolwent Kamil Piotrowiak. Odwiedził nas jako student psychologii a przede wszystkim jako mówca motywacyjny. Zaprezentował się młodzieży klasy IVa , IVb i IIIb w przygotowanym przez siebie wystąpieniu, które miało pokazać uczestnikom spotkania, że tak naprawdę to, co w życiu osiągniemy zależy wyłącznie od nas samych.

Byliśmy pod dużym wrażeniem. Życzymy wielu sukcesów i mamy nadzieję, że Kamil nigdy o nas nie zapomni.


V międzyszkolny Konkurs Tańca Nowoczesnego "Tańcz z Budowlanką 2015"

http://www.budowlanka.tgory.pl/kartazgloszenia.doc
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W sobotę 7 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach okręgowych OWiUB, odbywających się w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. To już XXVIII edycja najważniejszego konkursu z wiedzy ogólnobudowlanej dla uczniów technikum. Trzymamy kciuki i życzymy wysokich lokat. 
I WIOSENNE WARSZTATY TAŃCA JAZZOWEGO „Tańcz z Budowlanką 2015”

ORGANIZATOR: Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach
TERMIN: 23.03.2015 godz 10-11 lirycal jazz oraz 24.03.2015 godz 11-12 funky jazz
MIEJSCE: Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach ul. Okrzei 3, 42-600 Tarnowskie Góry (sala gimnastyczna)

Prosimy zabrać ze sobą wygodny strój do tańca. Zajęcia prowadzi JoannaWiechowska: nauczyciel wychowania fizycznego oraz wykwalifikowany instruktor tańca współczesnego i jazzowego. Na co dzień uczy wf w naszej szkole oraz prowadzi grupy „Tess I” i „Mały Tess” działające przy Tarnogórskim Centrum Kultury.W 2012 r uczestniczyła wraz z grupą „TESS” w popularnym telewizyjnym show „Mam Talent”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na darmowe zajęcia
Kontakt i zapisy: joanna.wiechowska@gmail.com  komórka 504417989
Konkurs historyczny „Tadeusz Kościuszko. Inżynier i żołnierz”

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie dotyczącym postaci wybitnego Polaka. Zapisy do konkursu u pana R. Bochynka do 20.03.2015. Wykaż się wiedzą i zdobądź atrakcyjne nagrody. Więcej informacji przy zapisach oraz na stronie www.kosciuszko.pk.edu.pl
 
Ryszard Bochynek
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!