Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
ul. Okrzei 3, tel.: (32) 285 28 24NASI PARTNERZY
 

 

 

Licznik odwiedzin:

Witajcie!


W Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych oferujemy kształcenie w następujących kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, oraz w szkole branżowej: betoniarz-zbrojarz, stolarz, murarz - tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Dołącz do nas, zapraszamy!

Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole


Zobacz prezentację o naszej szkole (tutaj)Zapraszamy do naszej szkoły!


W Uczniowie technikum przystępują do egzaminów zawodowych, uzyskując tytuł technika, oraz przystępują do matury a następnie mogą podjąć studia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Uczniowie branżowej szkoły uczestniczą w płatnych praktykach zawodowych (2 razy w tygodniu w klasie I i II i 3 razy w tygodniu w kl. III) i zdają egzamin czeladniczy w zawodzie, następnie mogą podjąć naukę w branżowej szkole drugiego stopnia, pracę zawodową lub założyć własną działalność.

Aktualności


Klub Młodego Przedsiębiorcy

Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach został partnerem Instytutu Przedsiębiorczości w Chorzowie i od dnia 1 października br. rozpoczął realizację projektu „Klub Młodego Przedsiębiorcy”.

Projekt powstał z myślą o uczniach, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania biznesowe i praktycznie przygotować się do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Uczestnicy projektu zdobędą wiedzę i umiejętności, m.in. w zakresie kreowania pomysłów biznesowych, tworzenia biznes planów, przepisów podatkowych, podstaw księgowości w przedsiębiorstwie oraz rejestracji działalności gospodarczej.

Zajęcia w ramach Klubu prowadzone będą w oparciu o metodę moderacji wizualnej, a główny nacisk położony będzie na ćwiczenie umiejętności praktycznych i samodzielne rozwiązywanie problemów.

Ponadto w ramach zajęć uczestnicy przygotują biznes plany własnej działalności gospodarczej oraz wezmą udział w konkursie. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe. Wszystkie pomysły biznesowe zostaną zaprezentowane podczas finału konkursu z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych przygotowanych przez uczestników.

Zapraszamy także do odwiedzania strony internetowej projektu: www.klubtg.pl,  na której znajdują się szczegółowe informacje dotyczące Klubu Młodego Przedsiębiorcy.

Instytut Przedsiębiorczości jest nowatorskim podmiotem badawczo - analitycznym i usługowym. Przedmiotem działalności Instytutu jest służba na rzecz społecznej aktywności gospodarczej, z ekspozycją lokalną i regionalną.

Powyższy projekt realizowany jest we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Link do zdjęć
POWIATOWA REPREZENTACJA MŁODZIEŻY NA SPORTOWO

17 października na „Orliku” przy Zespole Szkół Techniczno – Usługowych braliśmy udział w po raz pierwszy organizowanych rozgrywkach sportowych Powiatowej Reprezentacji Młodzieży pod hasłem "Sport to zdrowie".

Nasza 5-osobowa drużyna (Paulina Brzozowska, Wiktoria Turek, Dawid Chrzanowski, Jakub Ciupka, Dominik Kwarta) rywalizowała z dziewięcioma szkołami Powiatu Tarnogórskiego w konkurencjach takich jak: sztafeta biegowa, przeciąganie liny, skok w dal z miejsca, wyciskanie sztangi na ławeczce, rzuty do kosza i spisała się bardzo dobrze, jednak nie na tyle by znaleźć się w czołowej trójce. Na podium zawodów znalazły się szkoły:  ZST-E Radzionków (I miejsce), ZSA-P - Plastyk (II) i ZSTiO – Mechanik (III).

Wynik nie był jednak w tym dniu najważniejszy, lecz dobra zabawa i aktywne spędzenie czasu z rówieśnikami  na świeżym powietrzu, co umożliwili wszystkim organizatorzy imprezy - opiekunowie PRM z  Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Wieloprofilowego Zespół Szkół oraz Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych.

Dziękujemy!!!

Link do zdjęć
"Dzień Kariery w Budowlance"

22 października 2014r. w naszej szkole, w ramach VI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, odbył się już po raz drugi „Dzień Kariery w Budowlance”.

W tym roku zorganizowaliśmy międzyszkolną imprezę wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Tarnowskich Górach, wzięło w niej udział około 200 gimnazjalistów z  Tarnowskich Gór, Rybnej i  Świerklańca.

W programie „Dnia Kariery” oprócz prezentacji: Młodzieżowego Centrum Kariery w Radzionkowie „Wsparcie młodzieży przy wyborze kariery zawodowej” oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach „Rynek pracy dzisiaj i w przyszłości” znalazł się także turniej zawodoznawczy „Rozpoznaj swój zawód”, w którym rywalizowali uczniowie z 6 gimnazjów. Zwycięzcami turnieju zostali gimnazjaliści z Gimnazjum nr 2. Serdecznie gratulujemy.

Podczas wspólnej zabawy uczniowie mogli poznać różne nowe zawody np. zawód groomera lub tanatopraktora, uzyskali też informacje o zmieniającym się rynku pracy i tendencjach jakie tym zmianom towarzyszą.

W IV Ogólnopolskim Tygodniu Kariery wzięli udział także nasi maturzyści, uczestnicząc w  warsztatach „Planowanie własnej kariery” , prowadzonych przez doradcę zawodowego  z Młodzieżowego Centrum Kariery w Katowicach. Mamy nadzieję, że po tych zajęciach znacznie łatwiej będzie im podjąć decyzje zawodowe.

Link do filmu -> kliknij tu
Link do zdjęć -> kliknij tu
Dzień Edukacji Narodowej

13 października  odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły , pan Józef Caus  przypomniał o znaczeniu tego święta i roli edukacji w życiu człowieka. Uczniowie pod opieką pani profesor Elżbiety Pańty przygotowali wzruszające podziękowania dla nauczycieli oraz rozbawili wszystkich swoimi występami  artystycznymi.

Zapraszamy do galerii.
Lekcja w terenie

Formowanie krzewów na bonsai, cięcie i pielęgnacja.
Link do zdjęć -> kliknij tu
Konsultacje dla rodziców

Dnia 16 października 2014 (czwartek) w godzinach od 16.00 do 18.00 odbędą się indywidualne konsultacje dla rodziców z wychowawcami klas oraz nauczycielami.
Budowlańcy na Politechnice

25 września II klasa technikum odwiedziła Politechnikę Śląską. Uczniowie spędzili 2 godziny na Wydziale Budownictwa w laboratorium materiałów budowlanych. Zapoznali się tam z działaniem komór akustycznych, sprawdzali wytrzymałość betonów i dowiedzieli się w jaki sposób testuje się przydatność i właściwości materiałów budowlanych w komorach sezonowych.
Maturzyści na Salonach

25 września uczniowie klas czwartych wybrali się do Katowic na Uniwersytet Śląski,  by uczestniczyć w Salonach Maturzystów.

Podczas uroczystości otwarcia  pojawili się: prorektor ds. kształcenia i studentów, dr hab. prof. Uniwersytetu Śląskiego Ryszard Koziołek, Roman Dziedzic – dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie, Anna Urbańczyk – przedstawiciel Śląskiego Kuratorium Oświaty,  prof. dr hab. n. med. Jerzy Wojnar – prodziekan Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz inni przedstawiciele uczelni.

Profesor Ryszard Koziołek przypomniał maturzystom, że są w bardzo ważnym momencie swojego życia – decydują o własnej przyszłości. Namawiał, aby młodzi ludzie nie poprzestawali na wykształceniu średnim, ponieważ wykształcenie wyższe opłaca się - osoby z takim wykształceniem łatwiej odnajdują się na rynku pracy. Powiedział - matura, to nie kres, to punkt zwrotny – i podsumował – trzymam kciuki za świetnie zdaną maturę!


I my się podpisujemy pod tymi słowami, powodzenia!
Spektakl teatralny

25 września 2014 roku klasa II a T wybrała się wraz ze swoją wychowawczynią Panią Justyną Musik oraz Panią pedagog Agnieszką Barchan na spektakl teatralny według powieści Fiodora Dostojewskiego „Zbrodnia i kara” do Teatru Nowego w Zabrzu. Miejmy nadzieję, że po tym przedstawieniu uczniowie z wielką ochotą zaczną czytać lekturę.

Gwarki już za nami…

W niedzielę 7 września uczniowie klasy I Technikum oraz klas II a i II b Technikum pod opieką wychowawców i pani pedagog reprezentowali naszą szkołę w tradycyjnym Pochodzie Gwarków. Przygotowanie strojów i rekwizytów do tego wydarzenia rozpoczęło się jeszcze w czerwcu i byli w nie zaangażowani zarówno uczniowie jak i nauczyciele naszej szkoły. Kolorowe banery, napisy informujące o kierunkach kształceniach w naszej szkole, ciekawe stroje i rekwizyty, a przede wszystkim nasze uśmiechy zdobyły serca wielu widzów licznie zgromadzonych na trasie pochodu.
Zapraszamy do galerii.
« Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Następne »

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
ul. Okrzei 3
42-600 Tarnowskie Góry

Sekretariat szkoły czynny: 8:00-15:00
tel./fax: (32) 285 28 24
e-mail: techbud@interia.pl
© Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych 2010. Wszystkie materiały na stronie są własnością szkoły, kopiowanie ich jest zabronione!